هدر اصلی
1389/09/30 15:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون امنیت ملی:

جامعه انگلیس با بحران روبه‌رو است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: رفتار خشونت بار پلیس انگلیس با دانشجویان نشان می دهد که بحرانی در راه است.

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: دولت انگلیس نگرانی هایی در زمینه احتمال بروز بحران در آینده دارد که اینگونه به صورت خشونت بار با دانشجویان برخورد می کند.

نماینده مردم ورامین در مجلس پیش بینی کرد که دولت ائتلافی انگلیس در آینده با بحران های شدیدی رو به رو شود.

نقوی حسینی با بیان اینکه دانشجویان تنها به افزایش شهریه دانشگاه ها معترض هستند؛ گفت: در شرایط بحران اقتصادی؛ چنین اقدامی ضربه مهلکی را به طبقات ضعیف جامعه انگلیس وارد می کند.

وی افزود: دانشجویان در چارچوب حقوق شهروندی و مدنی خود به خیابان آمدند تا صدای اعتراض خود را به دولت برسانند که این اعتراضی مدنی و حق طبیعی همه اصناف و گروه ها است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه علت برخورد خشونت آمیز پلیس این کشور با دانشجویان معترض مشخص نیست؛ گفت: دولت و پلیس انگلیس نه تنها حقوق مدنی و شهروندی دانشجویان را رعایت نکرد بلکه خشن تر از یک حادثه طبیعی با آن برخورد کرد.

وی از اینکه پلیس انگلیس با انتشار تصاویر دانشجویان به دنبال شناسایی آنان است و از مراکز پزشکی و درمانی خواسته است که این افراد را به پلیس معرفی کنند؛ انتقاد کرد.

نقوی حسینی چنین رفتارهایی را نقض موازین حقوق بشر دانست و گفت: از نهادهای بین المللی انتظار می رود که در این زمینه عکس العمل مناسب نشان دهند.

وی گفت: با چنین رفتاری که پلیس انگلیس در برابر یک اعتراض مدنی نشان داد؛ به نظر می رسد اگر دانشجویان قصد براندازی داشتند ممکن بود پلیس در ملاء عام آنان را اعدام کند.

نقوی حسینی افزود: این در حالی است که جمهوری اسلامی صدای مخالفان را شنید و گوش داد .

وی ادامه داد: اگر نظام جمهوری اسلامی با فتنه سال گذشته برخورد کرد؛ به این خاطر بود که بیگانگان و دشمنان پشت سر ماجرا قرار داشتند و آشوب ها را ساماندهی می کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: سال گذشته تا جایی که حقوق شهروندی اقتضا می کرد مردم به خیابان ها آمدند و اعتراض خود را اعلام کردند و دولت اعتراضات را شنید.

نقوی حسینی افزود: اما وقتی مشخص شد دولت انگلیس و جاسوسخانه آنان در تهران پشت سر این اعتراضات اهداف دیگری را دنبال می کند؛ جلوی فتنه انگیزی ها گرفته شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet