هدر اصلی
1389/09/30 16:59:00
سرویس بین الملل
الهیان با تاکید بر پیگیری مطالبات حقوقی ایران:

غرب از کنار مظاهر کلان نقض حقوق بشر به راحتی می‌گذرد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور ایران در مجامع بین‌الملل را برای پیگیری مطالبات حقوقی در زمینه نقض حقوق بشر ضروری دانست و گفت: بیم آن می‌رود که مسئله حقوق بشر در دنیای کنونی به واسطه بازی با شعار حقوق بشر لوث شود.

"زهره الهیان" عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت درباره تناقضات غرب در محکومیت نقض حقوق بشر در کشورهای مختلف گفت: برخورد غرب با مسئله حقوق بشر از بعد انسانی نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر افزود: غرب با یک نگاه غیر حقوقی و سیاسی به حقوق بشر می نگرد  و استفاده سیاسی از ابزار حقوق بشر از سوی غرب بارها مورد هشدار قرار گرفته است.

الهیان با بیان اینکه بیم آن می رود که مسئله حقوق بشر در دنیای کنونی به واسطه بازی با شعار حقوق بشر لوث شود، تصریح کرد: شاهد این مدعا آن است که غرب رفتار دو گانه ای در برخورد با نقض حقوق بشر داشته است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  نادیده گرفتن کشتارها در عراق، افغانستان، غزه و فلسطین را مصداق بارز این مدعا دانست و ادامه داد: غرب از کنار مظاهر کلان نقض حقوق بشر به راحتی می گذرد و حتی از آن حمایت می کند.

الهیان سکوت غرب پس از حادثه تروریستی چابهار را نیز مصداق دیگری از رفتار دوگانه غرب در محکومیت نقض حقوق بشر دانست و گفت: گویی زنان و کودکانی که در روز تاسوعا در چابهار به شهادت رسیدند از نگاه آنها به حساب نمی آیند و حقوق انسانی برای آنها مترتب نیست.

به گفته الهیان این وضعیت در حالی ادامه دارد که جمهوری اسلامی ایران به لحاظ نگاهی که اسلام به حقوق بشر دارد صرفا یک نگاه انسانی و نه صرفا سیاسی به این مهم دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم چنین به تلاش ایران برای احقاق حق خود در مجامع بین الملل در این شرایط اشاره کرد و گفت: ایرن تلاش می کند تا در مجامع حقوق بشر از بعد انسانی به این بحث بپردازد و بنابراین حضور قوی برای پیگیری مطالبات حقوقی از طریق مجامع بین الملل و به خصوص کمیته حقوق بشر مجلس در سطح بین الملل ضرورت دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet