هدر اصلی
1389/10/01 09:15:00
سرویس سیاسی
حیدری دستنایی:

شکل کنونی تغییر مدیران،شایسته نیست

**نورالله حیدری دستنایی نماینده اردل و فارسان طی یادداشتی به بررسی موضوع برکناری منوچهر متکی وزیر امور خارجه سابق پرداخته است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،متن یادداشت "نورالله حیدری دستنایی "نماینده اردل و فارسان که در نشریه زردکوه منتشر شده در پی می آید:

در هفته گذشته، خبر برکناری وزیر امور خارجه توسط احمدی‌نژاد در محافل سیاسی منتشر شد که تعجب و شبهات بسیاری را برانگیخت. بنده ضمن اظهار تأسف از چنین اقدام رئیس‌جمهور، معتقدم شکل کنونی تغییر مدیران از سوی رئیس‌جمهور شایسته نیست.

فردی مثل آقای متکی سالیان دراز خدمت کرده و نمی‌توان با یک اقدام شتابزده، همه این خدمات را زیر سؤال برد. دولتی که شعارش مهرورزی است، اگر حتی با یک نفر مشکل دارد، باید در یک فضای مهرورزانه و با رعایت جوانب شرعی و انسانی و ادب، از اختیار قانونی خود استفاده کند. اما جای تأسف است که وقتی چنین تصمیماتی دیده می‌شود، گذشته افراد با یک عمل این چنینی خدشه‌دار می‌شود.

به نظر می‌رسد پدیده مشایی در حال حاضر دارد به بخش‌های گوناگون کشور سرایت می‌کند. در حالی که سیاست خارجی کشور ما، یک حوزه بسیار مهم و حساس برای کشور و نشأت گرفته از منویات امام(ره) و مقام معظم رهبری است. بنابراین وقتی یک وزیر را در رأس کار قرار می‌دهیم که مجلس هم او را تأیید کرده، ورود افرادی مثل مشایی به این حوزه، هر انسان اصولگرای عاقل، فهیم و مستقل از نظر فکری را به واکنش وا می‌دارد.

بنده از وزرایی که برابر مشایی واکنش نشان نمی‌دهند، بسیار گله مندم و بر این باورم که وقتی دخالت‌های این فرد بروز یابد و در مأموریتی که هیچ ارتباطی به وی ندارد وارد شود، طبیعی است یک وزیر پخته و عالم باید موضع بگیرد. دخالت‌های مشایی و ناهماهنگی‌های سیاست خارجی و به حاشیه راندن شخص وزیر، باعث شد آقای متکی نسبت به این قضیه موضع بگیرد و از مأموریت خود صیانت کند. در اینجا اگر رئیس‌جمهور تصمیمی می‌گرفت، باید از شخص وزیر و مجموعه وزارتخانه ناشی می‌شد، نه اینکه به مشایی ده‌ها مسئولیت بدهند و هر وقت مسئله‌ای پیش می‌آید، ماجرا به نفع وی تمام شود. سایر وزرا هم باید مراقب باشند، چون به نظر می‌رسد چنانچه مورد مشابهی برای آنها نیز پیش بیاید و در ماجرایی، با مشایی طرف باشند، همیشه حق به جانب او خواهد بود و ایشان مثل آقای متکی متضرر خواهند شد.

در مجموع به نظرم پدیده مشایی را باید به طور جدی مورد تأمل قرار دهیم و حرکت‌هایی را که موجب اقتداربخشی کاذب به این فرد می‌شود، کنترل کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet