هدر موبایل
1387/04/24 14:48:00
سرویس سیاسی

رئیس مجلس: به منظور پیشگیری از تخلفات اداری، تدوین منشور اخلاقی ضرورت دارد

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما در آموزش آداب عمومی اداری در ارگان ها با خلاء مواجه هستیم، بر ضرورت تدوین منشور اخلاقی برای ادارات تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت وی که دوشنبه در محل کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در جمع مسئولین هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری وزارتخانه ها، سازمان های دولتی و اعضای هیات عالی نظارت سخن می گفت، افزود: در کنار تدوین یک منشور اخلاق عمومی هر دستگاهی به طور تخصصی نیز نیازمند یک منشور اخلاق حرفه ای خودش می باشد.

لاریجانی گفت: بر این اساس منشور اخلاقی وزارت صنایع با منشور اخلاقی که در وزارت بهداشت تهیه و اجرا می شود با یکدیگر متفاوتند.

وی تصریح کرد: مایه تاسف است که زمانی که فردی به یک دستگاه رجوع می کند کارمندان آن دستگاه به وی «حرف سر بالا» می زنند.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: بنظر می رسد برای کاهش تخلفات اداری ما در زمینه آموزش عمومی کارکنان دچار خلاء هستیم.

وی با بیان اینکه ما باید پله پله تخلفات اداری را کاهش دهیم گفت: آموزش یکی از راه های حل این مشکل است.

لاریجانی گفت: بنظر می رسد هزینه این آموزش ها در برابر تاثیری که بر بالا بردن بهره وری هر سازمان دارد ناچیز باشد.

وی مکانیزم تنبیه و تشویق را از دیگر ابزارهای مورد استفاده برای کاهش تخلفات کارکنان در سیستم های دولتی برشمرد و افزود: آنچه مسلم است اینکه در تنبیه باید کتمان صورت بگیرد اما در تشویق بهتر است که بزرگنمایی انجام شود تا دیگر کارکنان را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

وی از حاضران در جلسه خواست تا با بررسی همه جانبه قوانین مربوط به کار، ارزیابی خود از نحوه اجرای قوانین موجود در کشور در حوزه های تحت مسئولیت خود را به مجلس شورای اسلامی ارائه دهند.

این گزارش می افزاید: در ابتدای این جلسه محمدرضا طاهری دبیر هیات عالی نظارت ریاست جمهوری گزارشی از تخلفات اداری به رئیس مجلس ارائه داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet