هدر موبایل
1387/04/24 23:39:00
سرویس سیاسی

لاریجانی:ایران آماده هرگونه همکاری برای حفظ امنیت وثبات منطقه ای است

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر دوشنبه در دیدار با واصف طالب اف رییس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده هر گونه همکاری برای حفظ امنیت و ثبات منطقه ای است.

 به گزارش خانه ملت ، در این دیدار واصف طالب اف ضمن تبریک به لاریجانی به مناسبت انتخاب وی به ریاست مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: شما شخصی موثر و شناخته شده هستید و امیدوارم با مدیریت و ریاست شما بر قوه مقننه، دو کشور شاهد گسترش هر چه بیشتر روابط با هم باشند.
در ابتدای این دیدار لاریجانی از آذربایجان به عنوان کشوری دوست، همسایه و مهم در منطقه یاد کرد و اظهار داشت: از دیر باز بین ایران و آذربایجان روابط خوبی در زمینه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی وجود داشته است.
وی با اشاره به مشترکات دینی و فرهنگی فی مابین دو کشور، اراده رهبران و مقامات عالیه سیاسی ایران و‌آذربایجان را معطوف به توسعه هر چه بیشتر مناسبات و همکاری های دوستانه فیمابین دانست و گفت: علاقه مندی به گسترش روابط بین مردم، مجالس و دولتهای دو کشور افقهای نوینی را در همکاری های مشترک نوید می دهد.
رییس مجلس کشورمان در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران از تمامیت ارضی نخجوان حمایت می کند و مجلس شورای اسلامی از هر طرح و برنامه ای در جهت توسعه همکاری های متقابل استقبال می کند.
لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که امنیت آذربایجان در همسایگی ایران برای ما حایز اهمیت است نسبت به تحرکات تفرقه افکنانه دشمنان و قدرتهای سلطه طلب خارجی برای کاهش دوستی های دو کشور هشدار داد.
در ادامه این دیدار واصف طالب اف رییس مجلس جمهوری خودمختار نخجوان جمهوری اسلامی ایران را کشوری بزرگ و مهم در منطقه برشمرد و با اشاره به سوابق دیرینه دوستی و همکاری بین دو کشور آذربایجان و ایران، بر اراده مقامات سیاسی کشور متبوع خود برای گسترش هر چه بیشتر روابط و همکاریهای دوجانبه در زمینه های مختلف سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و فرهنگی تاکید کرد.
وی ایران را دوست بزرگ آذربایجان خواند و با اشاره به تاکیدات مرحوم حیدرعلی اف رهبر فقید آذربایجان و فرزند وی به عنوان رییس جمهور کنونی این کشور مبنی بر توسعه هر چه بیشتر روابط و همکاریها با جمهوری اسلامی ایران خواستار فعال تر شدن روابط بین مجالس دو کشور، به ویژه گروه های دوستی پارلمانی در زمینه گسترش روابط شد.
در این دیدار رییس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان از رییس مجلس شورای اسلامی برای انجام یک سفر رسمی به نخجوان دعوت به عمل آورد که آقای لاریجانی ضمن پذیرش این دعوت ابراز امیدواری کرد این سفر در زمان مناسب صورت گیرد.
همچنین لاریجانی از رییس مجلس آذربایجان جهت سفر به کشورمان دعوت بعمل آورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet