شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/04/24 23:57:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با سفیر سریلانکا در تهران:

طرح مسئله حقوق بشر از سوی آمریکا برای تضعیف کشورهای مستقل است

دکتر علی لاریجانی گفت: قدرت‌های زورگو بویژه امریکا از طرح مباحث حقوق بشری علیه کشورهای مستقل قصد تضعیف استقلال آنان را دارند، اما خودشان از ترویست‌ها در سطح بین المللی حمایت می‌کنند.

به گزارش خانه ملت ، محمد محمد زهیر سفیر جمهوری سریلانکا در تهران بعد از ظهر امروز با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار سفیر جمهوری سریلانکا ضمن ابلاغ تبریک مجلس سریلانکا به لاریجانی به مناسبت انتخاب به ریاست مجلس شورای اسلامی برای وی در این سمت آرزوی موفقیت کرد.
در ابتدای این دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی، سریلانکا را دوست ایران توصیف کرد و با ابراز خرسندی از گسترش روابط دو کشور طی چند سال اخیر گفت: روابط دو کشور به دلیل قرابت‌های تمدنی همواره نزدیک بوده است و مردم دو کشور در زمینه های مختلف اقتصادی و تجاری و فرهنگی با یکدیگر ارتباط و تعاملات خوبی داشته اند.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: اراده مقامات جمهوری اسلامی ایران بر گسترش روابط و همکاری‌های دو کشور به ویژه در زمینه اقتصادی قرار دارد و سفر روسای جمهوری دو کشور به بهبود چشمگیر مناسبات دو جانبه منجر شده است.
وی با اعلام حمایت مجلس شورای اسلامی از گسترش بیش از پیش روابط دو جانبه ابراز امیدواری کرد با افزایش رفت و آمدهای پارلمانی بین دو کشور روابط در سایر زمینه ها از عمق بیشتری برخوردار شود.
لاریجانی همچنین از مواضع مستقل کشور سریلانکا بویژه در زمینه حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران تقدیر و آن را واقع بینانه توصیف کرد و اظهار داشت: قدرت‌های زور گو بویژه امریکا از طرح مباحث حقوق بشری علیه کشورهای مستقل قصد تصفیف استقلال این کشورها را دارند، اما خودشان از ترویست‌ها در سطح بین المللی حمایت می‌کنند.
در ادامه این دیدار همچنین محمد محمد زهیر سفیر جمهوری سریلانکا در تهران، ایران را کشوری بسیار قدرتمند در منطقه و جهان خواند و با اشاره به سابقه دیرینه تمدنی بین دو کشور، دوستی بین مردم و دولت‌های دو کشور را در طول قرن‌های گذشته عمیق و پر اهمیت ارزیابی کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران دولت ارزشمندی برای سریلانکا محسوب می‌شود و در چشم مردم سریلانکا از احترام ویژه‌ای برخوردار است.
وی با اشاره به تبادل سفرهای روسای جمهوری دو کشور در سال گذشته، آن را نشانه اراده مشترک سیاسی در بین دو کشور برای تقویت و گسترش روابط دانست و گفت: گسترش این روابط و مناسبات برکات زیادی را برای مردم سریلانکا به همراه داشته است.
وی با اشاره به جایگاه والای مجالس دو کشور در توسعه روابط دو جانبه نیز گفت: مجالس دو کشور نقش محوری در توسعه مناسبات و همکاری‌های دو جانبه در زمینه‌های مختلف دارند و سریلانکا بر همین اساس علاقمند است روابط پارلمانی خود را در عالیترین سطح ممکن با جمهوری اسلامی ایران گسترش دهد.
وی در این راستا مراتب دعوت رئیس مجلس کشور سریلانکا از همتای ایرانی خود برای سفر به سریلانکا ابلاغ کرد که لاریجانی ضمن پذیرش آن ابراز امیدواری کرد این سفر در زمان مناسب انجام گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet