هدر اصلی
1389/10/04 13:30:00
سرویس اقتصادی
بر اساس مصوبه کمیسیون اقتصادی

وزارت اطلاعات از تشریفات قانون مناقصه مستثنی می‌شود

**سخنگوی کمیسیون اقتصادی با اشاره به گزارش این کمیسیون درمورد لایحه ایی که این هفته در صحن مجلس قرائت خواهد شد، گفت:بر اساس این گزارش وزارت اطلاعات از رعایت تشریفات قانون مناقصه مستثنی می‌شود.

"سید علی موسوی جرف" سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به بررسی لایحه  اصلاح تبصره ماده (1) قانون برگزاری مناقصات، گفت: این اصلاحیه‌ که به درخواست دولت در مورد قانون مناقصه انجام شده موجب می‌شود تا وزارت اطلاعات از رعایت تشریفاتی که نهادها باید در مورد برگزاری مناقصات انجام دهند مستثنی شود.

موسوی بابیان اینکه دلیل این اصلاح سریعتر کردن روند مناقصات برای وزارت اطلاعات است، افزود: با توجه به لزوم سرعت در انجام برخی مناقصات در وزارت اطلاعات و با توجه به اینکه در قانون فعلی و در برخی موارد برای انجام مناقصات، این وزارتخانه نیاز به اجازه رییس جمهور و هیئت دولت دارد که این امر موجب طولانی شدن روند مناقصات می‌شود، بنابر درخواست دولت که طی لایحه ای ارائه شده بود، نمایندگان در کمیسیون اقتصادی به مستثنی شدن وزارت اطلاعات از رعایت تشریفا ت قانون مناقصه رای دادند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی همچنین افزود: گزارش تصمیم کمیسیون اقتصادی در مورد مستثنی شدن وزارت اطلاعات این هفته در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد تا در صورت کسب نظر موافق از نمایندگان، این تصمیم به قانون بدل شود.

در تبصره ماده یک قانون مناقصات که در حال حاضر در کشور اجرا می‌شود، نیروهای نظامی از رعایت تشریفات این قانون مستثنی شده‌اند که در صورت تصویب مجلس در این تبصره وزارت اطلاعات نیز از رعایت تشریفات این قانون مستثنی خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet