هدر اصلی
1389/10/04 16:27:00
سرویس بین الملل
ابراهیمی در واکنش به ادعاهای رئیس‌جمهور روسیه علیه ایران؛

مدودف تحت تاثیر القائات اوباما قراردارد

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه مواضع همه روس‌ها مانند رئیس‌جمهور روسیه در قبال ایران نیست، تاکید کرد: مدودف تحت تاثیر القائات رئیس‌جمهور آمریکا قرار دارد.

"حسین ابراهیمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به اظهارات ضد ایرانی "دیمیتری مدودف"، رئیس جمهور روسیه در خصوص فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران، گفت: با توجه به ارتباطی که رئیس جمهور روسیه با رئیس جمهور آمریکا دارد، این موضوع نشان دهنده این است که مدودف تحت تاثیر القائات اوباما  قرار دارد و در نتیجه گاهی اوقات اظهارات او حتی تندتر از رئیس جمهور ایالات متحده است.

نماینده بیرجند و درمیان با اظهار اینکه مواضع همه روس‌ها مانند رئیس جمهور این کشور نیست، افزود: رئیس جمهور روسیه به نوعی تحت تاثیر القائات رئیس جمهور آمریکا قرار دارد و این دو یکسری توافقاتی مانند کاهش سلاح‌های هسته‌ای و یا نصب موشک‌های دفاعی در منطقه دارند.

ابراهیمی با بیان اینکه در مجموع من اعتقاد دارم که آمریکایی‌ها به دنبال این هستند که مذاکرات گروه 1+5 با ایران به نتیجه نرسیده و تحریم‌های دیگری را علیه جمهوری اسلامی شاهد باشیم، خاطرنشان ساخت: تحریم‌های اخیر آمریکا با این هدف صورت گرفته و بنابراین موضع گیری اخیر رئیس جمهور روسیه جدا از سیاست‌های رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران نیست.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی علت اتخاذ سیاست‌های خصمانه علیه جمهوری اسلامی را مواضع تهاجمی و با اقتدار ایران در مذاکرات ژنو3 اعلام کرد و افزود: در آن مذاکرات غربی‌ها هیچ دلیلی برای کارهای خود نداشته و توان مقابله را از دست داده بودند به نوعی که برای هماهنگی نظرات خود در وسط جلسه اعلام تنفس کردند.

نماینده بیرجند با بسیار مثبت و حساب شده ارزیابی کردن نتیجه مذاکرات ژنو3 برای ایران، گفت: دلیل این امر هم، این بود که مذاکره کننده‌گان ایرانی با یک دلیل و برهان و شواهد خوبی در این مذاکرات حاضر شده بودند، بطوری که در نهایت اعضای گروه 1+5 توافق کردند که ادامه مذاکرات ماه ژانویه در شهر استانبول ترکیه روی نقاط مشترک صورت گیرد.

وی افزود: بنابراین طبیعی است که اگر مذاکرات استانبول روی نقاط مشترک ادامه یابد، نتیجه این مذاکرات به نفع ایران تمام خواهد شد و به این دلیل آمریکایی‌ها تلاش می کنند که مذاکرات ایران با گروه 1+5 به نتیجه نرسد.

"دمیتری مدودف"، رییس جمهوری روسیه اخیرا در سخنانی در جمع دانشجویان هندی در شهر بمبئی با انتقاد از سیاست هسته‌ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران، سرسختی ایران در مواضع خود را ریشه اصلی مشکلات جامعه جهانی با این کشور و تحریم های بین المللی علیه آن اعلام کرد.

به گزارش سایت خبری عصر ایران، مدودف با اشاره به برنامه هسته ای ایران، ادعا کرد:‌"‌سیاست هسته ای ایران بی جهت سرسختانه است".

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet