شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/04/29 15:00:00
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار با رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان:

حزب الله لبنان خط بطلان بر افسانه شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی کشید

بروجردی گفت: حزب الله یک نیروی مردمی و سیاسی و نظامی در لبنان است که با شجاعت بی نظیر خود، خط بطلان بر افسانه شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی کشید.

به گزارش خانه ملت، احساس الحق رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان صبح امروز شنبه با علاء الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

بروجردی با اشاره به پیشینه خوب روابط و نیز همکاری نزدیک دو کشور ایران و پاکستان اظهار داشت: تاریخ روابط فی مابین سرشار از اخوت، برادری و همکاری و همیاری میان دو کشور همسایه است.

وی همچنین ثبات و امنیت پاکستان را به عنوان یک کشور همسایه برای جمهوری اسلامی ایران دارای اهمیت فراوان دانست و بر ضرورت تحکیم مناسبات دو جانبه در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و پارلمانی و نیز همکاری های راهبردی دو کشور تاکید کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقطه نظرات مقامات دو کشور در بسیاری از موارد با یکدیگر برابر است بر ضرورت استمرار و تحول در روابط و همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی تاکید کرد.

علاء الدین بروجردی در ادامه سخنانش با اشاره به موفقیت های حزب الله لبنان در مقابله با تجاوزات رژیم اشغالگر قدس و همچنین تبادل اسرای لبنانی یادآور شد: حزب الله یک نیروی مردمی و سیاسی و نظامی در لبنان است که با شجاعت بی نظیر خود، خط بطلان بر افسانه شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی کشید.

وی در ادامه اظهار داشت: رژیم صهیونیستی با تمام امکانات و با حمایت آمریکا نتوانست پیروز جنگ سی و سه روزه باشد و تصور آمریکا که پرونده حزب الله در این جنگ، مختومه خواهد شد نه فقط تحقق نیافت بلکه حزب الله امروز قدرتمندتر از گذشته در صحنه حضور دارد.

بروجردی در پایان سخنانش بر تداوم تماس ها و رفت و آمدها میان مقامات پارلمانی دو کشور در جهت تحکیم روابط نهادهای مردمی و نیز تقویت مناسبات فی مابین ایران و پاکستان تاکید کرد.

در ادامه این مقامات آقای احساس الحق با اشاره به روابط صمیمانه دو ملت و دو دولت ایران و پاکستان، روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: مردم پاکستان موضع جمهوری اسلامی ایران را در خصوص شناسایی کشورشان در مراحل اولیه استقلال خود از یاد نمی برد.

وی همچنین خواستار افزایش روز افزون همکاری های فیمابین دو کشور شد و اظهار داشت: ظرفیت های شناسایی نشده متعددی برای گسترش همکاری های دو جانبه وجود دارد که باید توسط مسئولین دو کشور بطور کامل تحقق یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet