هدر موبایل
1387/04/29 16:13:00
سرویس بین الملل
دبیرکل اتحادیه جهانی بین‌المجالس در دیدار با بروجردی:

ایران نقش بسیار مهمی در روابط بین‌المللی کنونی در جهان ایفا می‌کند

دبیر کل اتحادیه جهانی بین‌المجالس، جمهوری اسلامی ایران را کشوری بسیار مهم در منطقه و جهان برشمرد و گفت: ایران نقش بسیار مهمی در روابط بین‌المللی کنونی در جهان ایفا می‌کند.

به گزارش خانه ملت، "اندرز بی‌جانسون" دبیر کل اتحادیه جهانی بین‌المجالس (I.P.V) پیش از ظهر امروز - شنبه - با علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار جانسون دبیرکل اتحادیه بین‌المجالس با تقدیر از مشارکت فعال و مستمر مجلس شورای اسلامی در فعالیت‌های اتحادیه بین‌المجالس، مجلس شورای اسلامی را دارای جایگاهی مهم و تاثیرگذار در قانون اساسی کشورمان دانست و گفت: از وجود تعامل فعال و مثبت بین اتحادیه بین‌المجالس جهانی با بیش از 150 عضو و مجلس شورای اسلامی و مشارکت مستمر گروه‌های پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در فعالیت‌های این اتحادیه بسیار خرسندم و آن را نمونه‌ای مثال‌زدنی می‌دانم.

دبیرکل اتحادیه بین‌المجالس در ادامه با اشاره به مذاکرات مثبت هسته‌ای کشورمان به ویژه مذاکرات امروز ژنو که با حضور معاون وزیر خارجه آمریکا صورت می‌گیرد، اظهار داشت: امیدوارم با توجه به نقش موثر و اظهار نظرهای مثبت تعدادی از نمایندگان مردم آمریکا که مواضعی کاملا مخالف با رویکردهای دولتمردان این کشور دارند، شاهد مذاکرات مستقیم بین نمایندگان دو ملت باشیم تا این گام بتواند نقش خود را در برقراری صلح و امنیت در منطقه ایفاء کند.

جانسون در ادامه افزود: فعال شدن دفتر حفاظت منافع آمریکا گام دیگری است که آمریکایی‌ها علاقمندند در این راستا بردارند.

در ادامه این دیدار هم‌چنین "علاءالدین بروجردی" رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اتحادیه بین‌المجالس را نهادی مهم و تاثیرگذار در فرآیند دموکراسی جهانی توصیف کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی همواره ارتباطات و همکاری‌های خوبی با اتحادیه بین‌المجالس به عنوان مرکز گفت‌وگوهای پارلمانی جهان داشته است.

وی در زمینه اظهارات برخی از نمایندگان مردم آمریکا مبنی بر ایجاد امکان گفت‌وگو‌های مستقیم بین ایران و آمریکا نیز گفت: ما به کرات شاهد برداشتن گام‌های متعددی از سوی کنگره و دولت آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی ایران بوده‌ایم و طبیعی است که با جملات زیبا نمی‌توان واقعیت‌های تلخ گذشته را به فراموشی سپرد.

بروجردی در ادامه افزود: مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و آمریکا بر اساس اهداف مشخصی در گذشته صورت گرفته و در آینده نیز بر مبنای یک چارچوب منطقی می‌تواند انجام گیرد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود در خصوص موضوع فلسطین گفت: اکنون زمان بررسی چرایی عقیم ماندن تلاش‌های بین‌المللی 60 ساله گذشته برای صلح بین اعراب و اسرائیل رسیده است که دلیل آن نادیده گرفتن حقوق مختلف مردم فلسطین از جمله حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین مادری‌شان است.

وی در پایان اظهار داشت: تنها راه حل بحران خاورمیانه برگزاری یک رفراندوم آزاد با حضور همه فلسطینی‌های سرزمین آن‌هاست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet