هدر موبایل
1389/10/05 10:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
در راستای نظارت دقیق بر اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها؛

دیوان محاسبات ابزار نظارت مجلس بر اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دیوان محاسبات ابزار نظارتی مجلس شورای اسلامی بر قانون هدفمندسازی یارانه ها و چگونگی هدایت منابع حاصل از آ‌زادسازی قیمت ها به بخش های تولیدی و زیر بنایی خواهد بود.

عبدالرضاترابی نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان  اینکه نمایندگان با دقت بر بزرگترین مصوبه خود یعنی قانون هدفمندسازی یارانه ها نظارت خواهند کرد گفت: دیوان محاسبات ابزار نظارتی مجلس براجرای درست قانون هدفمندسازی یارانه ها خواهد بود.

وی با بیان اینکه منابع حاصل از آزادسازی قیمت ها باید در صندوق توسعه ملی ذخیره شود افزود: درآمدهای حاصل از آزادسازی قیمت ها باید در صندوق توسعه ملی ذخیره و صرف سرمایه گذاری در کارهای زیر بنائی و تولیدی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی ادامه داد: با هدایت این منابع به حوزه ای مولد، بسترسازی برای سرمایه گذاری در بخش های تولیدی سرعت گردش تولید و نرخ رشد اقتصادی و همچنین درآمد سرانه کشور افزایش خواهد یافت و در این صورت شاهد شکوفائی اقتصادی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه دولت و مجلس به دقت از هدر رفتن درآمدهای حاصل از آزادسازی قیمت ها جلوگیری خواهند کرد خاطر نشان کرد: مجلس از طریق دیوان محاسبات و دولت نیز با تقویت  ابزار کنترلی و نظارت خود از هدر رفتن منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها جلوگیری خواهند کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet