هدر اصلی
1389/10/05 12:16:00
سرویس اقتصادی

صمد فدایی دغدغه‌های مردم در زمان اجرای هدفمندی یارانه ها را تشریح کرد

** صمد فدایی نماینده سنقر و کلیایی در یادداشتی که در اختیار هفته نامه باختر قرار داد بااشاره به اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها که چند روزی است توسط دولت به اجرا درآمده آورده است که ابعاد وسیعی از زندگی مردم تحت‌تأثیر هدفمندی یارانه ها قرار گرفته و مسائل متعددی را در حواشی خود خلق کرده است.

 اگرچه انبوهی از این مسائل با تدابیر از پیش اندیشیده شده، حل گشته و اساساً مردم را وارد فاز درگیری با آنها ساخته اما لازم است مردم شریف استان کرمانشاه بدانند که خادمان آنها در مجلس شورای اسلامی با رصد مداوم مشکلات مردم نظرات آنان را در سطح کلان جامعه پیگیری و خواستار اتخاد تدابیر ویژه در این حوزه‌ها هستند. از جمله این موارد که لازم است در این مجال مورد تأکید قرار گیرد عبارتند از:

1- مشکلات تأمین سوخت موردنیاز واحدهای مرغداری و گاوداری در استان

از آنجا که کشور و به خصوص استان کرمانشاه در فصل‌های سرد سال به سر می‌برند و تولیدات مجتمع‌های پرورش دام و طیور به شدت متأثر از شرایط آب و هوایی است، مرغداران و گاوداران استان طی تماس‌های مکرر به موضوع سوخت موردنیاز خود اشاره ویژه داشته و خواستار بررسی مسائل و مشکلات این حوزه هستند. برای همین پیگیری این موضوع در دستور کار ویژه اینجانب قرار داشته و در دیدار با وزیر اقتصاد که در صحن علنی مجلس صورت گرفت نیز این موضوع مطرح شد.

2-  بحث‌های ادوات کشاورزی روستایی که سهمیه اندکی برای آنان در این طرح در نظر گرفته شده است

در عمده روستاهای استان کرمانشاه، مردم از برخی ادوات کشاورزی بهره می‌برند که آنها به دلیل قدیمی بودن و یا مستهلک شدن از اسناد اعتباری درستی برخوردار نبوده و برخی از آنها حتی سند نیز ندارند. این خودروهای ویژه کشاورزی گاهی در کارهای حمل‌ونقل میان روستایی نیز نقش منحصر به فردی را برعهده می‌گیرند. اما در روند اجرای این طرح درخصوص تأمین سوخت این کشاورزان که در شمار اقشار آسیب‌پذیر جامعه نیز هستند باید تدبیر ویژه صورت گیرد. از دیگر سو سهمیه گازوئیل ماهانه 130 لیتر و یا تعدادی به همین میزان به این وسایل در فصل کار و کشت اساساً پاسخگوی نیاز کشاورزان نیست و آنان قادر به تهیه سوخت با قیمت بالاتر نیز نیستند.

این دغدغه مردم روستایی استان نیز با وزیر اقتصاد و مدیران اجرایی این طرح در میان گذاشته شده تا تدابیر ویژه‌ای در این حوزه سنجیده شود.

3- بحث مدارس و افزایش هزینه‌ها

مدارس سراسر کشور اکنون به ازای هر دانش‌آموز، در سال تحصیلی سرانه‌ای دریافت می‌کنند که گاهاً پاسخگوی نیازهای آنان تا پیش از اجرای این طرح نبوده، اما با اجرای این طرح قیمت حامل‌های انرژی اگرچه برای مدارس با درصدی تخفیف اعمال شده اما افزایش هزینه گاز، برق و. . . به واقع پاسخگوی نیازهای جامعه دانش‌آموزی نیست که باید دولت در این حوزه نیز تدابیر لازم را اتخاذ کند.

 4- مورد ذکر شده در بالا تنها گوشه‌ای از نگرانی‌هایی است که می‌توان به مردم استان و شهرستان کلیایی اطمینان داد که نمایندگانشان در کنار دولت پیگیر آنها بوده و درصدد رفع آن برخواهند آمد. پس همه با نگاه مثبت به روند اجرایی این طرح، تلاش کنند جامعه را با صبر و متانت خود به مرحله‌ای برسانند که دستاوردهای بی‌شمار اجرای این طرح، اثربخش و پرتوان همه ابعاد زندگی را فرا گرفته و ایران اسلامی را در مرحله ویژه‌ای از رشد و تعالی قرار دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet