هدر اصلی
1389/10/06 10:35:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده بجنورد:

وام 220 میلیون ریالی به ساکنان نوسازی‌کننده بافت فرسوده تعلق می‌گیرد

**نماینده مردم بجنورد، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی، گفت: روند احیای بافت فرسوده مرکز خراسان‌شمالی، کند است.

"موسی‌الرضا ثروتی"، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به لزوم احیای بافت‌های فرسوده مناطق شهری، افزود: شهر بجنورد 154 هکتار بافت فرسوده مورد مطالعه دارد که برای هشت هکتار آن، طرح در حال اجراست.

وی ادامه داد: طی سال‌های گذشته با وجود تلاش سازمان عمران و مسکن، میزان توفیقات به اندازه قابل انتظار نبوده است که در همین راستا چندی پیش طی جلسه‌ای با حضور وزیر مسکن، معاونان، شهردار و رییس شورای اسلامی شهر بجنورد، دستور آزادسازی مناطق فرسوده صادر شد.

وی اظهار داشت: مقرر شده عملیات احیای بافت فرسوده توسط خود مردم اجرایی شود.

ثروتی با اشاره به اینکه میزان سرمایه‌گذاری دولت در بخش احیای بافت‌های فرسوده شهر کمتر است، خاطرنشان کرد: طی جلسه اخیر مقرر شد با وام‌های 220 میلیون ریالی که به ساکنان این بافت تعلق می‌گیرد، به صورت انفرادی یا اجتماعی نسبت به ساخت مسکن جدید اقدام کنند.

وی گفت‌: پرداخت تسهیلات دولتی در این بخش حرکت بزرگی برای ایجاد شهری زیبا با استانداردهای ساخت‌وساز شهری است و حضور بخش خصوصی در پیشرفت امور کمک بزرگی محسوب می‌شود.

نماینده مردم بجنورد، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: شهردار بجنورد نیز اعلام آمادگی کرد تا در قالب تفاهم‌نامه‌ای با سازمان مسکن و شهرسازی، نسبت به احیای بافت فرسوده اقدام و همکاری کند.

وی ادامه داد: امید است تا شرکت عمران و مسکن‌سازان با همکاری مردم گام‌های بلندتری را در این راستا برداشته، اقدامات مثبت‌تری انجام دهد.

وی یادآور شد: شهرداری بجنورد اعلام آمادگی کرده که اگر چنانچه تفاهم‌نامه‌ای با این نهاد بسته شود، آماده است تا نسبت به دریافت اوراق مشارکت، فروش آنها و بهسازی بافت فرسوده اقدام کند.

ثروتی در خصوص اعلام نارضایتی مسوولان سازمان نظام مهندسی در مورد روند مشارکت آنها در احیای بافت فرسوده نیز اظهار داشت: گفته مسوولان مربوطه درست است و متاسفانه تخلفی قبلا توسط چند نفر به نام این سازمان انجام شد؛ به این شکل که با نام این سازمان سهام آن را به نام خود ثبت کردند که این کار خلاف بوده است.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات احیای بافت فرسوده بجنورد تاکنون رضایت‌بخش نبوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet