هدر اصلی
1389/10/06 11:14:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نایب رییس کمیسیسون امنیت خواستارشد:

توجه پاکستان به نا‌امنی‌ها درمرز‌های مشترک با ایران

**نائب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، خواستار توجه و اهتمام بیشتر پاکستان به مسائل ناامنی‌های پیش آمده در مرزهای مشترک با جمهوری اسلامی ایران شد.

حسین ابراهیمی، نماینده بیرجند در مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ناامنی‌ها و عدم وجود آرامش واقعی در پاکستان در طی سالهای پس از استقلال اظهار داشت: این کشور همواره دچار اختلاف، تشتت وناامنی بوده و گاهی از طرف هند و گاهی نیز از طرف افغانستان دچار مشکل شده است.

وی فضای داخلی پاکستان را نیز فضای دخالت جریانات مختلف توصیف کرد که در این میان ارتش پاکستان و سازمان اطلاعات آن نیز در کنار دولت به عنوان تشکیلات مستقلی عمل می کنند.

ابراهیمی ادامه داد: دولت پاکستان حاکمیت به معنای واقعی را ندارد و بیشتر روح قبایلی در این کشور حاکم است و متاسفانه به علت برخی اقدامات این کشور در قبال افغانستان موجبات ناامنی‌ منطقه فراهم شده است.

وی اضافه کرد: پاکستان در قبال ایران نیز ظلم می‌کند چرا که تروریست‌ها را آزاد می‌گذارد تا در مرزها فعالیت کنند و به دنبال مقابله با آنها نیست.

ابراهیمی به پاکستان هشدار داد که چنین رفتاری دامن‌گیر خود این کشور خواهد شد و همین تروریست‌ها روزی به جان پاکستان می‌افتند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس برخی ناامنی‌های ایجاد شده در مرزهای ایران از جانب پاکستان را غیرقابل قبول توصیف کرد و با تاکید بر اینکه بهترین راه‌حل برای امنیت حرکت منطقه‌ای است خاطرنشان کرد: حرکت‌های فرامنطقه‌ای همواره ایجاد زحمت می‌کنند و آنچه می‌تواند در منطقه امنیت به بار آورد حل مساله افغانستان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet