هدر موبایل
1387/04/31 13:32:00
سرویس صحن

دولت برای بررسی لایحه برخورد با اسکله و تأسیسات غیر مجاز ساحلی از مجلس تقاضای اولویت کرد

دولت به منظور تأمین ضمانت اجرای صریح و روشن در برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز ساحلی و با هدف مقابله با روند رو به افزایش این پدیده، از مجلس شورای اسلامی برای تصویب لایحه ممنوعیت ساخت و ساز بدون مجوز یا خارج از مجوز سازمان بنادر و دریانوردی، تقاضای اولویت کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران در جلسه مورخ 23/4/1387 خود بنا به پیشنهاد وزارت راه و ترابری و با توجه به عدم لحاظ ضمانت اجرای صریح در بند (22) ماده سوم آئین‌نامه سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص برخورد با سازندگان اسکله‌ها و تأسیسات فاقد مجوز ساخت و یا بهره‌برداری، برای تصویب لایحه الحاق تبصره ممنوعیت ساخت و ساز بدون مجوز یا خارج از مجوز سازمان بنادر و دریانوردی به ماده مذکور، از مجلس شورای اسلامی تقاضای اولویت کرد.

بر اساس بند (22) ماده سوم آئین‌نامه سازمان بنادر و دریانوردی، صدور مجوز تأسیس اسکله یا سایر تأسیسات، تجهیزات و سازه‌ها از قبیل موج شکن، چراخ دریایی، تعمیرگاه و تأسیسات کشتی‌سازی در حریم یا داخل دریا یا سایر آب‌های قابل کشتیرانی، ضمن تصویب طرح با داشتن حق نظارت در اجرا و بهره‌برداری، از وظایف سازمان بنادر و دریانوردی است.

طبق تبصره فوق، سازمان بنادر و دریانوردی در صورت اطلاع از طریق گارد بندر و یا سایر ضابطین دادگستری، از ادامه عملیات ساخت و ساز و یا بهره‌برداری از تأسیسات و تجهیزات فاقد مجوز و یا خارج از مجوز جلوگیری و بلافاصله موضوع را به عنوان شاکی به مرجع قضایی محل اعلام می‌کند.

همچنین بر اساس این مصوبه، مرجع قضایی مکلف است به پرونده امر خارج از نوبت رسیدگی و در صورت احراز تخلف، حسب مورد حکم به قلع بنا و یا توقف عملیات و یا اصلاح آن مطابق مجوز صادره کند.

این مصوبه در تاریخ 25/4/1387 از سوی پرویز داودی، معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet