هدر اصلی
1389/10/07 08:44:00
سرویس اقتصادی
مقدسی تأکید کرد

منطقه ویژه اقتصادی در بروجرد نقطه عطفی برای لرستان

**تصویب ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در مجلس نقطه عطفی در تاریخ استان لرستان بود.

"هادی مقدسی" نماینده مردم بروجرد در گفت و گو با شهاب آسمانی گفت: به نظرم با تصویب منطقه ویژه اقتصادی بروجرد و امتیازات و امکاناتی که به سوی این منطقه گسیل خواهد شد ما شاهد یک تحول عظیم اقتصادی و اعتلای آن در منطقه باشیم.

وی در ادامه تأکید کرد: این مورد امتیاز بزرگی برای استان لرستان و شهرستان بروجرد بود که با بالا رفتن مبادلات تجاری و بازرگانی و با جذابیت‌هایی که این مناطق برای تولیدکنندگان دارند، مانند معافیت از پرداخت مالیات و عوارض گمرکی و غیره موجب می‌شود که قیمت محصول تولید شده 20 تا 30 درصد پایین‌تر باشد و فکر می‌کنم با این جذابیت‌ها تولیدکنندگان علاقه زیادی به فعالیت نشان دهند.

مقدسی با اشاره به برنامه تمرکززدایی از تهران نیز یادآور شد: از طرف معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری ابراز علاقه شده که در تمرکززدایی از تهران برخی از کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی به منطقه ویژه اقتصادی بروجرد منتقل شوند. این نوید خوبی برای مردم است که می‌تواند تحول عظیمی در زندگی و معیشت مردم به وجود آورد.

ازسوی دیگر، نماینده مردم بروجرد درباره آمار پروژه‌های عمرانی انجام شده مصوب سفرهای اول و دوم هیأت دولت به استان لرستان و شهرستان بروجرد نیز گفت: ما آمار دقیقی از پروژه‌های انجام شده و نشده در استان را نداریم اما باید گله‌ای بکنم. اگر دولت با وجود همه دلسوزی‌هایی که در سفرهای قبلی نشان داد، همان مصوباتی را که به تصویب رساند، اجرایی می‌کرد ما الان ‌باید شاهد رونق، پویایی و بالندگی بیشتر در استان می‌شدیم.

وی درباره محقق نشدن چنین امری و اجرایی نشدن پروژه‌ها گفت: به دلیل اینکه همه مصوبات و نظرهای خاص دولت خیلی عملیاتی نشده است ما نتوانسته‌ایم برکات خاص این سفرها را به صورت ملموس در زندگی مردم ببینیم. از همین رو در آستانه سفر سوم درخواست مؤکد نمایندگان این است که دولت بر تأمین اعتبار مصوبات قبلی تأکید داشته باشد و اینکه مصوبات قبلی مو به مو اجرایی شوند. یکی از خواست‌های جدی ما این است که تا نجات این استان از محرومیت همه طرح‌ها و پروژه‌های استان لرستان به صورت 100 درصد اعتبارات سالانه دریافت کنند تا ما به زودی شاهد رفع محرومیت از این استان باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet