خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/04/31 13:25:00
سرویس فرهنگی

دولت از مجلس برای لایحه تمدید قانون فعال سازی هیئت منصفه مطبوعات تقاضای اولویت کرد

دولت با هدف ممانعت از ایجاد وقفه در امر رسیدگی به مسائل و تخلفات مطبوعاتی و جلوگیری از تعطیلی اصل (۱۶۸) قانون اساسی، برای بررسی لایحه تمدید قانون فعال سازی هیئت منصفه مطبوعات، تقاضای اولویت کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران در جلسه مورخ 23/4/1387 بنا به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای بررسی لایحه تمدید قانون فعال سازی هیئت منصفه مطبوعات جهت جلوگیری از تعطیلی اصل (168) قانون اساسی، تقاضای اولویت کرد.

گفتنی است بر اساس اصل (168) قانون اساسی که رسیدگی به جرایم مطبوعاتی بدون حضور هیئت منصفه امکان‌پذیر نیست و با توجه به لزوم بازنگری در قانون هیئت منصفه و فراهم آوردن زمینه اجرای آن، از جمله تأمین منابع مالی و به منظور ایجاد فرصت مناسب جهت رفع نوافص و اصلاح قانون یاد شده، لایحه تمدید قانون فعال سازی هیئت منصفه مطبوعات جهت جلوگیری از تعطیلی اصل (168) قانون اساسی، تقدیم مجلس شده بود.

از آنجایی که این قانون در تاریخ 4-5-85  در مجلس هفتم به مدت 2 سال تمدید شده بود و اعتبار آن در تاریخ 4/5/1387 منقضی می شود و بررسی لایحه جدید دولت به صورت عادی طول می‌کشد که این امر رسیدگی به جرایم و تخلفات مطبوعاتی را به مشکل مواجه خواهد کرد، دولت برای تمدید لایحه فوق، از مجلس شورای اسلامی تقاضای اولویت کرده است.

بر اساس این مصوبه، درخواست اولویت برای تصویب لایحه مذکور، در تاریخ 25/4/1387 از سوی پرویز داودی، معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet