هدر اصلی
1389/10/07 09:12:00
سرویس صحن
لاریجانی -1:

قیام9دی طرح‌ریزی‌های بیگانگان علیه ایران رافروریخت

**رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قیام ۹ دی محاسبات غلط بیگانگان برای طرح‌ریزی علیه ایران را فروریخت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در جلسه علنی روز سه‌شنبه 7 دی ماه در سخنانپیش از دستور خود با اشاره به حوادث عاشورای سال گذشته و راهپیمایی مردم در روز نهم دی ماه همان سال، گفت: در چنین روزی مجلس به حرکت ضد انقلابی روز عاشورا پاسخ قاطع داد و با راهپیمایی نمادین و سخنرانی به اقدامات غیرقانونی پس از انتخابات پاسخ روشن داد و همین حرکت آغاز خیزش ملت در 9 دی ماه سال گذشته شد که بار دیگر عزت انقلاب را که بر سه رکن اهل بیت، امامت امت و هوشیاری ملی استوار است، به جهان نشان داد.

رئیس قوه مقننه کشور تاکید کرد: پس از چند ماه ماجراجویی دول غربی پس از دهمین انتخابات ریاست جمهوری و اقدامات غیرقانونی عناصر داخلی، قیام 9 دی آتشفشان غیرت دینی و عزتمندی ملتی بود که برای صیانت از انقلاب اسلامی و حمایت از رهبری به خیابان‌ها شتافتند.

نماینده مردم قم با بیان اینکه پیام این راهپیمایی عظیم کاملا روشن بود و انتظار بود که دسیسه‌گران دریافت درستی از آن پیدا کرده باشند، یادآور شد: پیام 9 دی، پیام عاشورای حسینی بود که احیاء سنت نبوی و علوی در زندگی فردی و اجتماعی در آن موج می زد و دست رد ملت بر جسارت‌کنندگان بر ساحت قدسی عاشورا بود و پایبندی جوهری ملت را با معارف اهل بیت نشان داد و کس نباید تصور کند می‌تواند با ارکان فکری جامعه بازی کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیام قیام 9 دی ایستادگی و پایداری ملی بر میثاق انقلاب خمینی بود که عزت و شرف ملت را در این سه دهه تسکین کرد، پیام قیام 9 دی، حمایت از ولایت فقیه و پیشوای انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بود که در تمامی فرازها و فرودهای پس از انقلاب، سنگر نگهبانی حقوق ملت بوده است.

لاریجانی ادامه داد: پیام قیام 9 دی، سیلی محکمی بر صورت ایالات متحده آمریکا و چند کشور غربی بود که با همه پلشتی‌های اقدام ضد انقلاب در روز عاشورا به عنوان مراسم مذهبی، به دفاع از آن پرداختند.

وی تاکید کرد: آخر این که پیام قیام 9 دی این بود که ادامه رفتار فتنه گرانه و ماجراجویانه در کشور با اراده ملت مواجه است.

رییس قوه مقننه در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: حرارت پس از انتخابات عاملی برای سوءاستفاده بیگانگان شد که محاسبات غلطی برای طرح‌ریزی علیه ایران پیدا کنند اما قیام 9 دی این محاسبات غلط را فرو ریخت و آمریکا متوجه شد با ملتی فرهیخته و هوشیار مواجه است.

وی افزود: تاسف از این است که در این یکسال برخی افراد همچنان بر مدار گذشته خود، سخن تکراری سر می‌دهند و بیانیه می‌نویسند؛ این ناشنوایی عمومی از پیام ملت چیزی جز لجاجت نیست که نهایت آن ندامت است.

لاریجانی گفت: تصور باطل از هر جانب این است که فکر شود با هر انتخابات انقلابی حادث می‌شود؛ انتخابات وسیله تکامل انقلاب اسلامی است نه ابزاری برای به هم ریختگی.

رئیس قوه قانونگذاری به رهنمودهای پیامبر گرامی اسلام اشاره کرد و تاکید کرد: از رسول الله نقل است که فرمود: "زنهار از لجاجت که آغازش جهالت و پایانش ندامت است، خردمندی در تصلب رای نیست که انسان را به استبداد می‌ کشاند. کسی که موجب به رای خویش باشد دچار سقوط در کیش شخصیت می‌شود".

رئیس مجلس بار دیگر از پیامبر اسلام نقل کرد و گفت: پیامبر اسلام فرمود: "در دانایی آدمی همین بس که در مسیر تبعیت و پرستش خداوند باشد و در جهل آدمی همین بس که از رای خود خوشش آید".

وی با بیان اینکه مدارا با مردم، توصیه پیامبر(ص) و اولیای دین است نه ایجاد کشمکش، متذکر شد: در اینگونه کشمکش‌ها حق ظاهر نمی‌شود بلکه میدان جدال و مراء فراهم می‌شود.

لاریجانی تاکید کرد: چه از منظر دینی و چه از منظر ملی، امروز بیش از هر زمانی کشور نیازمند آرامش و وحدت جهت آبادانی و آسایش ملت است نه جدالگری که از پیامبر نقل است "باپرواترین مردم کسی است که جدالگری را رها کند".

رئیس قانونگذاری کشور گفت: در میدان مبارزه استکبار با ملت ایران، تضعیف وحدت ملی کشور هر چند کم وزن، بهره دهی مجانی به دشمنان خلق و ظرفیت‌سوزی توان ملی کشور است.

لاریجانی با بیان اینکه در این یکسال ملت و فرهیختگان در پناه راهنمایی رهبر فرزانه انقلاب آب‌دیده‌تر و آماده‌تر برای حرکت انقلاب شدند، خاطرنشان ساخت: اکنون همه دلسوزان انقلاب باید فضا را میدان مسابقه در خیرات برای خدمت به خلق بدانند و وقت خویش را برای آبادانی و حل مشکلات ملت صرف کنند و از بحث‌ها و کشمکش‌های غیراصیل پرهیز کنند.

ادامه دارد

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet