هدر اصلی
1389/10/07 11:01:00
سرویس صحن
با تصویب مجلس؛

هر نوع بکارگیری معلمان جدید حق التدریسی ممنوع شد

**باتصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی هر نوع بکارگیری معلمان جدید حق التدریسی از طریق شرکت های خدماتی، حق التدریس در دارالقرآن ها، حق التدریس دانش آموزان بازمانده از تحصیل و آموزشیاران جدید در نهضت سوادآموزی ممنوع شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز ـ سه شنبه ـ مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزئیات طرح یک فوریتی اصلاح و الحاق موادی به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب سال 88 و 89 ماده ای را به قانون مذکور با 140 رای موافق، 7 رای مخالف، 16 رای ممتنع از مجموع 229 نماینده حاضر در صحن الحاق کردند.

به موجب این مصوبه مجلس مقرر شد؛ ممنوعیت ماده (8) قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی شامل هر نوع بکارگیری به صورت حق التدریسی از جمله از طریق شرکت های خدماتی، حق التدریس در دارالقرآن ها و حق التدریس «دانش آموزان بازمانده از تحصیل» و همچنین شامل بکارگیری آموزشیاران جدید در نهضت سوادآموزی می شود.

براساس این مصوبه مجلس؛ هر گونه پرداخت از اعتبارات دولتی به این افراد ممنوع است و در صورت تخلف، مرتکب به اشد مجازات مقرر برای تصرف غیرقانونی در وجوه دولتی محکوم می شود.

در ماده 8 قانون مذکور آمده است: از تاریخ تصویب این قانون بکارگیری هر گونه نیروی حق التدریسی جدید در وزارت آموزش و پرورش ممنوع است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet