ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1387/05/01 14:04:00
سرویس فرهنگی

جلالی: ایران می تواند صادر کننده پوشش کامل و در عین حال جذاب برای تمام مسلمانان جهان باشد

"کاظم جلالی" گفت: ایران می تواند صادر کننده لباس ها با پوشش کامل و در عین حال جذاب و مناسب به کشورهای اسلامی و یا حتی برای مسلمانانی که در کشورهای غیراسلامی زندگی می کنند باشد.

نماینده مردم شاهرود پس از بازدید از سومین جشنواره بین المللی "زنان سرزمین من" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت  گفت: این جشنواره کار ارزشمندی است که نیازمند پشتیبانی های جدی تر نهادهای مختلف است.

وی افزود: یکی از خلاء های جامعه در این است که برای پوشش بانوان از جاذبه هایی که می شود در چارچوب شرع مقدس و قواعد اسلامی استفاده کرد، نتوانستیم به خوبی استفاده کنیم.

جلالی خاطرنشان کرد: متاسفانه برای دختران در سنین پایین نیز نتوانستیم از عنصر مد، تنوع و دلپذیری و سایر جاذبه ها در موضوع حجاب اقداماتی انجام دهیم.

نماینده شاهرود در ادامه گفت: البته این پروژه یک پروژه فرهنگی است اما می تواند اقتصادی هم باشد به این معنا که جمهوری اسلامی ایران بعنوان کشور داعیه دار رعایت شرع مقدس می تواند صادر کننده لباس ها با پوشش کامل و در عین حال جذاب و مناسب به کشورهای اسلامی و یا حتی برای مسلمانانی که در کشورهای غیراسلامی زندگی می کنند باشد.

وی تصریح کرد: امروزه گرایش به حجاب در دنیا در حال گسترش است لذا می توان ضمن انجام کارهای فرهنگی، اقدامات اقتصادی هم انجام داد لذا نیازمند این است که وزارتخانه های کار و امور اجتماعی، صنایع، بازرگانی، سازمان های میراث فرهنگی، صدا و سیما و تبلیغات اسلامی یک کار دسته جمعی را در این خصوص آغاز کنند و الگوهایی از حجاب زن مسلمان را کاملا با استفاده از تکنیک های روز نشان دهند.

نماینده شاهرود اظهار داشت: این جشنواره حرکت آغازینی برای چنین کار بزرگی است که باید به آن ارج نهاد و با جدیت پیگیری کرد.

وی تاکید کرد: به نظر من کمیسیون فرهنگی مجلس می تواند بهترین نهاد هماهنگ کننده برای اجرای چنین تفکری باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet