هدر موبایل
1387/05/01 14:34:00
سرویس اقتصادی

ثروتی: اصل تحول اقتصادی مورد تایید همه گروه ها و جناح هاست

نماینده مردم بجنورد تصریح کرد: اصل تحول اقتصادی و هدفمند کردن یارانه ها و توجه جدی به مسکن، مالیات ها، گمرکات و ورود بخش خصوصی به صحنه اقتصادی مورد تایید همه گروه ها و جناح ها می باشد.

"موسی الرضا ثروتی" نماینده مردم بجنورد در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص طرح تحول اقتصادی دولت گفت: اصل تحول اقتصادی و هدفمند کردن یارانه ها و توجه جدی به مسکن، مالیات ها، گمرکات و ورود بخش خصوصی به صحنه اقتصادی مورد تایید همه گروه ها و جناح ها می باشد.

وی با تاکید بر اینکه تحول اقتصادی بایستی قانونمند، مطالعه شده و جامع باشد ادامه داد: لذا در این راستای این حرکت نیازمند هماهنگی، انسجام و قانونمند شدن هستیم.

ثروتی افزود: بنابراین مطالعات اقتصادی دولت باید بر رایزنی بیشتر با نظریه پردازان اقتصادی و بررسی دقیق عوامل موثر در تحول اقتصادی، کاهش تورم و تاثیرات نامطلوب اقتصادی استوار باشد.

نماینده بجنورد خاطرنشان کرد: در این راستا در برنامه سوم و چهارم توسعه برای هدفمند کردن یارانه ها راه هایی پیشنهاد شده است که دولت بایستی از آنها بهره گرفته و در صورت نیاز به قوانین بیشتر، بسته تحول اقتصادی را به مجلس ارائه کند تا نمایندگان نیز در جهت تصویب قوانین مناسب برایاجرایی کردن این طرح اقدام نمایند.

وی افزود: تحول اقتصادی در عوامل مختلف تاثیرگذار بوده و از آنها تاثیر می گیرد و لذا باید در ارتباط با آن به مسایلی همچون افزایش قیمت ها و کاهش یارانه ها و یا حذف یارانه ها توجه جدی کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: بحث مسکن، حقوق و دستمزد و سایر پارامترهای اقتصادی به هم مرتبط و از یکدیگر تاثیر می پذیرد که بایستی در این طرح به همه جنبه های آن توجه کرد و با مطالعه و احتیاط بیشتری کار را به پیش برد.

ثروتی گفت: یک جانبه گرایی از سوی دولت و روش های دستوری و تصمیم گیری مطلق، تحول اقتصادی را دچار مشکل خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: گرچه در سال 86 بخشی از فرایند هدفمند کردن یارانه ها، در برخی از طرح ها و لوایح از جمله قیمت آزاد بنزین خارج از سهمیه بندی و پرداخت نقدی یارانه های کود شیمیایی و آزادسازی قیمت محصولات پتروشیمی به تصویب مجلس رسیده بود ولی عدم آمادگی دولت باعث شد که این مصوبات اجرا نشود.

ثروتی تاکید کرد: آمادگی دولت در این زمینه و فراهم بودن شرایط اجتماعی از ضرورت های اجرای طرح تحول اقتصادی می باشد که بایستی به آن توجه جدی صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet