هدر اصلی
1389/10/08 10:11:00
سرویس سیاسی
مصباحی مقدم:

حماسه 9 دی حرکت توفنده‌ مردم در حمایت از نظام بود

**غلامرضا مصباحی مقدم حماسه ۹ دی را حرکتی توفنده در حمایت از انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی دانست و تاکید کرد: حماسه ملت ایران در ۹ دی جایگاه نظام جمهوری اسلامی را در داخل اعتبار دوباره بخشید.

"غلامرضا مصباحی مقدم" نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با گرامیداشت حماسه 9 دی اظهار داشت: حوادث بعد از انتخابات سال گذشته برای عده‌ای خصوصا در تهران ابهاماتی را به وجود آورده و موجب شد که عده ای از مردم شعارهایی که به عنوان تقلب در انتخابات داده می شد را قبول کنند و به عنوان اعتراض به خیابان‌ها آمده و آرا خودشان را مطالبه می کردند.

وی این مساله را ناشی از یک خودخواهی داخلی و نقشه خارجی دانست و افزود: با این وجود بعد از بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در خطبه‌‎های نماز جمعه تهران بسیاری از حقایق برای مردم روشن شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بعد از آگاهی مردم ،آرامش نسبی بر جامعه حاکم شد، گفت: اما بعد از این مسایل حرکت دیگری از سوی افرادی آغاز شد که با نظام جمهوری اسلامی سر سازش نداشتند و در انتخابات ریاست جمهوری سال قبل هم شرکت نکرده بودند.

مصباحی مقدم تصریح کرد: این افراد که بصورت پراکنده و اندک از آغاز انقلاب وجود داشتند با اصل نظام جمهوری اسلامی مخالف بودند و متفاوت از آن افرادی بودند که بعضا مخالف برخی عملکردهای دولت‌های مختلف یا بعضی از موضوعات قانون اساسی بودند.

رییس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی با بیان اینکه این افراد از مسایل سیاسی بعد از انتخابات به نفع خود سو استفاده کردند، تاکید کرد: شعارهای این افراد در روز قدس، 16 آذر و 13 آبان نشان می داد که این افراد از جنس دیگری هستند، افرادی که با انقلاب، شعارهای انقلاب، رهنمودهای امام (ره) و قانون اساسی همخوانی ندارند.

نماینده تهران با اشاره به اینکه این حرکت‌ها حکایت از دشمنی و مقابله با نظام جمهوری اسلامی داشت: خاطرنشان ساخت: این افراد کم کم شعارهایی در مخالفت با اصل ولایت فقیه سر دادند که نشان می داد این افراد از جنس حضور پیداکنندگان در انتخابات چه به عنوان مخالف یا موافق رییس جمهوری منتخب نبودند، اما از آشوب‌های بعد از انتخابات سوء استفاده کرده و  سردمداران فتنه را محور خود قرار داده بودند.

مصباحی مقدم با تاکید بر اینکه این افراد در روز عاشورا در قالب مبارزه با اسلام به خیابان‌ها آمدند، گفت: این افراد با توهین به شعائر و نمادهای مذهبی دشمنی‌های خود را به اوج رساندند و نشان دادند که دیگر مقوله انتخابات و اعتراض به نتایج مطرح نیست بلکه هدف آنها اسلام و نظام است.

عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز افزود: این حرکات زشت و سخیف مردم غیور و مسلمان ایران را به صحنه کشاند تا با این حرکات و دشمنی‌ها مبارزه کنند و نشان دهند که همچنان حامی انقلاب، نظام، رهبری و اصل ولایت فقیه هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی حماسه 9 دی را حرکتی توفنده در حمایت از انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی  عنوان کرد و گفت: این حرکت ملت ایران حماسه‌ای بود که  به ملت هوادار جمهوری اسلامی جان و نیروی تازه ای بخشید و جایگاه نظام را را در داخل اعتبار دوباره بخشید.

مصباحی مقدم به آثار و نتایج بین المللی حضور مردم در حماسه 9 دی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: بعد از حماسه 9 دی و راهپیمایی عظیم  22 بهمن لحن دشمنان انقلاب اسلامی تغییر کرد و متوجه شدند که این ملت همچنان حامی نظام و رهبری هستند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet