شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/10/08 12:19:00
سرویس اقتصادی
کوهکن با اشاره به برگزاری جلسات غیر علنی

هدف مجلس به حداقل رساندن مشکلات هدفمندی یارانه هاست

**سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی هدف از برگزاری جلسات غیرعلنی مجلس با مسئولان و وزرای مرتبط بااجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها را اجرای دقیق و صحیح این قانون عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: هدف ما این است که معایب و مشکلات اجرای این قانون به حداقل برسد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت درحاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه 8 دی 89 "محسن کوهکن" نماینده لنجان در جمع خبرنگاران پارلمانی در تشریح مباحث و نتایج مطرح شده در جلسه غیرعلنی امروز مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همانطور که در جلسه غیرعلنی قبلی که وزیر اقتصاد و همکارانشان حضور داشتند عرض کردم، عزم مجلس بر این است که قانون هدفمند کردن یارانه ها را که دولت زحماتی کشیده و در حال اجرای آن است را به خوبی و با اقتدار انجام شود و در هر جایی که اشکال و ایرادی به ذهن دوستان می رسد این مساله رها نشود بلکه سریع مطرح شده و دنبال شود.

وی افزود: طی چند روز گذشته که با وزیر اقتصاد و همکارانشان جلسهداشتیم برخی نمایندگان نظرات خودشان را اعلام کردند و به آثاری که هدفمند کردن در بعضی از بخش هاش کشاورزی گذاشته است را مطرح کردند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان این که در راستای بررسی و حل این مشکلات وزیر کشاورزی در جلسه غیرعلنی امروز حضور یافتند گفت: در ابتدای جلسه چند نفر از همکاران ضمن این که بدون استثنا همگی تاکید بر اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها داشتند به مشکلات که در بعضی از بخش ها مثل باغداری ها، مرغداری ها و... پیش آمده و در بعضی جاها به افزایش هزینه ها منجر شده است اشاره کردند.

کوهکن با اشاره به این که عمده مطالب در قالب سوال و بیان مشکلات بود، خاطرنشان ساخت: نهایتا آقای وزیر به اقداماتی که انجام شده و اقداماتی که قرار است در آینده انجام دهند بیان کردند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن تصریح کرد: براساس تصمیمات هیات رئیسه و پیگیری های مستمر همکاران قرار است این روند بررسی آثار و پیامدهای هدفمند کردن یارانه ها در بخش های مختلف ادامه پیدا کند.

کوهکن قانون هدفمند کردن یارانه ها را از مهمترین قوانین کشور نام برد و تاکید کرد: همکاران ما مستقیما با مردم ارتباط دارند، از طرف دیگر با تشکل های اقتصادی و فشارهای مختلف نیز در تماس هستند و اگر مشکل یا مساله ای را مشاهده کنند سریعا آن را منتقل خواهند کرد و مسوولان مربوطه در سریعترین زمان دعوت شده و در جلسه ای غیررسمی موضوعات مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: غیرعلنی و غیررسمی بودن از این جهت که ضوابط و مقررات آئین نامه که محدودیت وقت ایجاد می کند نباشد و مسئولان محترم بتوانند به راحتی اظهارنظر کنند.

نماینده لنجان تاکید کرد: در آینده هم از مسئولان و وزرای بخش های دیگر که متاثر از هدفمند کردن یارانه ها است دعوت خواهد شد تا همکاران نقطه نظرات خود را منتقل کنند.

کوهکن با بیان این که دولت و نمایندگان با دقت و ظرافت اجرای این قانون را دنبال می کنند اظهار داشت: در هر بخش اقتصادی کشور که احساس شد از اجرای این قانون وضعیتی پیش آمده که نیازمند حمایت و پشتیبانی و توجه بیشتر است به همکاران متعکس کنند تا سریع مورد بررسی قرار گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن هدف از برگزاری این جلسات را اجرای دقیق و صحیح قانون هدفمند کردن یارانه ها دانست و خاطرنشان ساخت: هدف ما این است که معایب و مشکلات اجرای این قانون به حداقل خود برسد و مردم در میان مدت شیرینی این اقدام صحیح را بچشند.

کوهکن همچنین با تاکید بر این که همه نمایندگان با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها در بخش کشاورزی موافق بودند گفت: هیچکدام از نمایندگان اجرای این قانون را در بخش کشاورزی در میان مدت و درازمدت به ضرر این بخش نمی داند.

وی ادامه داد: خروجی این جلسه آن بود که با 30 درصد امکاناتی که از محل اجرای قانون در اختیار دولت است و با رد و بدل کردن این اطلاعات دولت در کجاها باید حضور بیشتری داشته باشد تولیدکننده را یاری کنند تا این مرحله سریعتر طی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet