خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/05/02 12:01:00
سرویس سیاسی
حاجی بابایی خبر داد:

جلسه مشترک مجلس و دولت هفته آینده برگزار می شود

"حمیدرضا حاجی بابایی" از برگزاری جلسه کمیته مشترک دولت و مجلس در هفته آینده خبر داد.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت،  موضوع جلسه هفته آینده کمیته مشترک دولت و مجلس را بررسی پیشرفت لایحه مدیریت خدمات کشوری و مسایل فرهنگیان عنوان کرد و گفت: در این جلسه دکتر "علی لاریجانی" رئیس مجلس، آقایان "محمدحسن ابوترابی فرد" و "محمدرضا باهنر" نواب رئیس، "حمیدرضا حاجی بابایی" رئیس فراکسیون فرهنگیان، "علی عباسپور" رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات و همچنین از دولت نیز آقایان "علی احمدی" وزیر آموزش و پرورش، "رحیمی" معاون پارلمانی، "برقعی" معاون برنامه ریزی و عزیزی معاون توسعه مدیریت و برنامه انسانی رئیس جمهور، حضور خواهند داشت.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس همچنین گفت: به دنبال جلسه گذشته کمیته مشترک دولت و مجلس مقرر شد کمیته ای به منظور بررسی دو موضوع مهم بخشنامه وزیر آموزش و پرورش موسوم به ساماندهی نیروها و رسیدگی به کسری های وزارت آموزش و پرورش تشکیل شود.

حاجی بابایی تصریح کرد: در خصوص مطالبات فرهنگیان چندین جلسه پیگیری تشکیل شد و به جمع بندی رسید و مراحل قانونی آن نیز طی شد.

حاجی بابایی تصریح کرد: در چندین مورد از مسایل مربوط به فرهنگیان از جمله کاهش معاونین در سطح مدارس، اضافه تدریس مدیران، تعطیلی مدارس روستاهایی که زیر 15 نفر جمعیت دارند، اضافه کاری کارمندان اداری آموزش و پرورش، ماموریت فرهنگیان به مدارس غیرانتفاعی، کاهش ساعات تدریس معلمان حق التدریسی، مامور به تحصیل فرهنگیان، همکاری خوبی بین مجلس و دولت برقرار شد که به جمع بندی و اصلاح رسید.

وی در ادامه با اشاره به مطالبات فرهنگیان گفت: حدود 70 هزار میلیارد ریال از مطالبات فرهنگیان باید حتما تامین شود از این مبلغ هم می توان قسمتی از آن را از طریق سهام، آموزش و پرورش پرداخت کند.

وی گفت: در مجموع آموزش و پرورش از محل بدهی های خود به فرهنگیان حدود 50 هزار میلیارد ریال بدهی دارد که باید پرداخت کند که در جلسه مذکور باید در مورد آن تصمیم گیری شود.

وی همچنین در مورد دستور کار دیگر کمیته مشترک دولت و مجلس گفت: قانون مدیریت خدمات کشوری از مصوبات مهم مجلس از اول فروردین سال 87 اجرایی شده است و کمیته مذکور می خواهد در جریان روند کار این قانون قرار گیرد.

حاجی بابایی تاکید کرد: در این جلسه دولت و مجلس در جریان پیشرفت روند کاری قانون خدمات کشوری قرار خواهند گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet