شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/10/08 17:02:00
سرویس اقتصادی
نامه تشکر نمایندگان مجمع استان فارس از آیت الله جنتی

قادری: استان فارس با مشکلات مدیریتی فراوانی روبه رو است

**نماینده مردم شیراز در مجلس شواری اسلامی با اشاره به مشکلات استان فارس تاکید کرد: ضعف مدیریتی یکی از موضوعاتی که از مدت‌ها قبل محل اختلاف در این استان بوده است.

"جعفر قادری" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تغییراتی در سیستم مدیریتی استان فارس رخ داده است، گفت:با توجه به تغییرات مدیریتی که صورت گرفت متاسفانه وضعیت متزلزلی در استان داریم و همین وضعیت باعث شده بیشتر پست‌ها از جمله فرمانداری، معاونت استانداری و بعضی اداره‌ها از سوی سرپرست اداره می شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس  تصریح کرد: عدم اشراف و تسلط مدیران جدید به مسائل و حوزه های کلان ملی و استانی باعث شده است، نمایندگان برای جذب سرمایه و منابع مالی برای استان کمتر در تهران حضور داشته باشند به همین دلیل امسال از لحاظ تامین اعتبارات استان فارس وضعیت مناسبی ندارد.

قادری با تاکید بر اینکه استان فارس با خشکسالی و بی توجهی در راه اندازی واحدهای تولیدی روبه رو است، گفت: این مسائل و عدم تسلط مدیریت به مشکلات باعث شده است نرخ بیکاری استان فارس در آماری که در تابستان سال جاری اعلام شده است به 24 درصد برسد.

این نماینده ادامه داد: از سوی دیگر بخش قابل توجهی از تسهیلات نظام بانکی که باید در استان جذب شود به خارج از استان برده می شود، در واقع این تسهیلات سرمایه هایی است که باید در اختیار بخش خصوصی برای ارتقا وضعیت استان قرار گیرد.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس تاکید کرد: در عملکرد مدیریت اصولگریان استان اختلاف افتاده است و تنش بسیار بین نمایندگان و مدیران استان وجود دارد، به گونه ای که عزل و نصب بسیاری از ادارات کل از جمله فرمانداری ها بدون در نظر گرفته شدن نظر نمایندگان صورت می گیرد و به نوعی نیروهای به کار گرفته شده با نمایندگان زاویه دارند.

به گفته این نماینده، مجمع نمایندگان استان فارس از راه های مختلف مسائل را به گوش مسئولان ملی و کشوری رسانده اند و هر کدام پس از مطلع شدن از وضعیت این استان اقداماتی انجام داده اند.

قادری تاکید کرد: آخرین عکس العمل را آیت الله جنتی پس از سفر چند روزه خود به این استان داشتند؛ دبیر شورای نگهبان مسائل این استان را در خطبه نماز جمعه مطرح کردند و این نشان دهنده آن است که ضعف مدیریتی گریبان استان فارس را گرفته است.

نماینده مردم شیراز اظهار داشت: به همین جهت 12 نفر از 17 نماینده استان فارس در نامه ای از صحبت های دبیر شورای نگهبان حمایت کردند و بر مشکلات مدیریتی استان صحه گذاشتند.

قادری تاکید کرد: امیدواریم با متذکر شدن آیت الله جنتی دولت نسبت به حل مشکلات استان فارس اقدامات لازم را انجام دهد.

این نامه به شرح زیر است:

 

"حضور محترم حضرت آیت الله جنتی دامه عزه

 

دبیر ارجمند شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران

 

با سلام و تسلیت ایام پر سوگ محرم

 

ابتدا از قبول زحمت و حضور در یادواره شهدای روحانی استان فارس و احترام بمقام شامخ آنان صمیمانه تشکر می‌‌کنیم.

در ثانی‌ از بیانات صادقانه و مشفقانه جنابعالی خطاب به دولت و رئیس جمهور محترم در خطبه نماز جمعه تهران قدردانی می‌‌کنیم.

فرمایشات جنابعالی بیان درد‌های مردم محجوب و شریف و بزرگان محترم فارس است؛ فارس با جمعیت حدود ۵ میلیونی دچار مشکلات متوالی‌ و روز افزون گردیده است. مثل رتبه اول بیکاری، قرار گرفتن در صدر جرایم اجتماعی، عقب ماندن اغلب و توقف برخی‌ طرح‌های عمرانی، تطمیع، تحقیر و تهدید و حذف خادمین نظام و دوستداران دولت توسط مدیریت استان و . . .

ما هشدار جنابعالی را نه در مخالفت بلکه در همراهی واقعی‌ با دولت و درک صحیح و بموقع از مسایل فارس با نظام می‌‌دانیم و انتظار داریم رئیس جمهور با فراست اجازه ندهند بیش از این ظلم و نا روا به مردم فارس تحمیل شود.

جعفر قادری نماینده مردم شیراز، نصر الله کوهی باغ اناری نماینده سروستان- کوار و خرامه، افشاری نماینده مردم داراب و زرین دشت، دکتر دوگانی نماینده مردم فسا، هاشمی‌ نماینده مردم سپیدان، سید یونس موسوی نماینده مردم فیروز آباد- فراشبند- قیر و کازرین، رحمانی نماینده مردم اقلید، علی‌ اصغر حسنی نماینده خنج و لارستان، سید حسین ذولانوار نماینده مردم شیراز، محمد سقایی نماینده مردم نی‌ ریز، محمد رضا رضائی نماینده مردم جهرم امضا کنندگان نامه تشکر به  آیت ا لله جنتی هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet