هدر اصلی
1387/05/02 12:13:00
سرویس فرهنگی
یحیی زاده با اشاره به فیلم «اعدام فرعون»:

ایران باید از مسایل چالش برانگیز اجتناب کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درخصوص تهیه فیلم «اعدام فرعون» گفت: در شرایط کنونی از هر عملی که به نحوی موجب از هم گسیختگی و قطع روابط شود باید پرهیز کرد.

سیدجلال یحیی زاده عضو کمیسیون فرهنگی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص تهیه فیلم «اعدام فرعون» گفت: در این مورد دو نکته وجود دارد اول اینکه وقتی دو کشور بدنبال ایجاد روابط سیاسی در سطوح بالا هستند باید نسبت به خط قرمزهای یکدیگر احترام بگذارند و از هر عملی که به نحوی موجب از هم گسیختگی و قطع روابط شود پرهیز کنند.

یحیی زاده با اشاره به نکته دیگر این موضوع خاطرنشان کرد: کشورهایی مثل مصر به نحو بارزی تحت تاثیر فشار غربی ها می باشند به نحوی که در این اواخر بدون اینکه اقدامی از سوی ایران صورت گیرد کشورهای مصر و انگلیس همزمان بازی فوتبال با تیم ملی کشورمان را لغو کردند.

وی با بیان اینکه این امر نشان می دهد موضوعی مانند ورزش که مسایل سیاسی نباید در آن دخالت داشته باشد، دستخوش فشار غربی ها قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: واکنش آنها به دلیل تهیه این فیلم بهانه است.

عضو کمیسیون فرهنگی ادامه داد: هر چند ایران باید از مسایل چالش برانگیز اجتناب کند اما در این مورد خاص اراده استکبار بر اراده دولتمردان مصر و انگلیس حاکم شده و باعث وقوع این اتفاقات شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet