هدر موبایل
1387/05/02 13:45:00
سرویس سیاسی

نقوی: آمریکا با حضور در مذاکرات ژنو در راستای اقناع افکار عمومی جهان حرکت کرده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حضور نماینده آمریکا در مذاکرات ژنو گفت: این حرکت در راستای اقناع افکار عمومی جهان و کشورهای مخالف تهدید و تحریم جمهوری اسلامی ایران ارزیابی می شود.

سیدحسین نقوی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه صرف شرکت نماینده آمریکا در مذاکرات ژنو یک نکته مثبت است، اظهار داشت: صرف نظر از اینکه در این مذاکرات چه صحبت هایی مطرح شده، همه تحلیلگران بین المللی این موضوع را یک گام مثبت در جهت پیشبرد مذاکرات ارزیابی کرده اند.

وی حضور نماینده آمریکا در مذاکرات را یک شمشیر دو لبه خواند و افزود: براساس یک دیدگاه این حضور به معنی پذیرش شرایط ایران و مذاکره در چهارچوب این شرایط است و ما در آینده شاهد بهبود روابط دیپلماتیک در حوزه هسته ای خواهیم بود. اما طبق تحلیل دیگری حضور نماینده آمریکا برای اقناع افکار عمومی جهان است و آنها می خواهند با این حرکت به جهان بگویند ما حتی پای میز مذاکره هم نشستیم اما جمهوری اسلامی حاضر به تسلیم در برابر خواست جهانی نشد. سپس شاهد تندروی های بیشتر آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران باشیم.

نماینده ورامین با اشاره به اظهارنظرهای مقامات آمریکایی پس از انجام مذاکرات، گفت: این سخنان تحلیل دوم را تایید می کند، چون مسئولین آمریکایی پس از مذاکرات با صراحت بیشتری صحبت کرده و تعلیق را به عنوان پیش شرط مذاکرات مطرح کرده اند، در حالی که می دانند این خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است.

نقوی با بیان اینکه ما به هیچ شکلی حاضر به مذاکرات با پیش شرط نیستیم، خاطرنشان کرد: ایالات متحده با شرکت در مذاکرات ژنو در جهت اقناع افکار عمومی جهان و کشورهایی که مخالف تهدید و تحریم ایران هستند، حرکت کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet