هدر اصلی
1389/10/09 13:27:00
سرویس سیاسی

درخواست فراکسیون زنان پارلمان عراق از رئیس جمهور این کشور

**فراکسیون زنان پارلمان عراق در اعتراض به نادیده گرفتن حقوق‌شان در تقسیم سمت‌های وزارتی نامه‌ای به "جلال طالبانی" رئیس جمهور عراق ارسال کردند.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه البیان چاپ دبی، فراکسیون زنان پارلمان عراق از رئیس جمهور این کشور خواست تا برای حل این مسئله اقدام کند و با احزاب سیاسی در این مورد گفت وگو کند.

در نامه فراکسیون زنان آمده بود: آنچه در زمان رای اعتماد به دولت "نوری مالکی" در پارلمان روی داد نقض واضح موارد مربوط به حقوق زنان در قانون اساسی عراق بود. به همین دلیل از رئیس جمهور می خواهیم برای اجرای صحیح قانون اساسی پا درمیانی کند و از حقوق پایمال شده زنان دفاع کند.

این در حالی است که "اسامه النجیفی" بر حقوق زنان و لزوم حضور زنان در عرصه سیاسی تاکید می کند و مالکی نخست وزیر جدید عراق عدم حضور زنان در کابینه جدید را به گردن احزاب حاضر در پارلمان می اندازد که هیچ کاندیدای زنی از اعضای خود معرفی نکردند.

پارلمان عراق چندی پیش با کابینه پیشنهادی مالکی که 42 وزیر مرد  دارد، موافقت کرد و نبود حتی یک وزیر زن در این کابینه ناامیدی نمایندگان زن را در پی داشت. وزارت امور زنان عراق را نیز یکی از نمایندگان مرد برعهده دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet