هدر اصلی
1389/10/09 14:29:00
سرویس اقتصادی
نماینده مردم پارس آباد مغان خبر داد:

آغاز آبیاری تحت‌فشار اراضی سدخدا آفرین

**نماینده مردم پارس‌آباد مغان گفت: عملیات ۷ هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی تحت پوشش سد خداآفرین و عملیات شبکه آبیاری و تحت‌فشار آن آغاز شد.

وکیل سپه‌آجیرلو در‌خصوص اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به هفته‌نامه «خبر اردبیل»  گفت: این اقدام به نوعی دغدغه اصلی بخش کشاورزی و حمل و نقل منطقه است چرا که به واسطه افزایش قیمت گازوئیل این بخش‌ها متحمل فشارهای زیادی خواهندشد و مجلس هم پیگیری می‌کند تا در راستای این تغییر کمترین فشار به کشاورزان و روستاییان وارد شود.

وی افزود: عملیات 7 هزار و 200 هکتار اراضی تحت پوشش سد خداآفرین و عملیات شبکه آبیاری و تحت‌فشار آن آغاز شد و در رابطه با بررسی مسائل کشاورزی منطقه اعضای کمیسیون کشاورزی برای برگزاری جلسه به پارس‌آباد مغان می‌روند.

آجیرلو تصریح‌کرد: این جلسه با اکثریت نمایندگان مجلس و به منظور بررسی  منابع آبخیزداری و اصلاح نظام بهره‌برداری از منابع آبخیزداری خواهد بود و امید می‌رود نتایج بررسی‌ این جلسات به نفع کشاورزی منطقه باشد.

وکیل سپه‌آجیرلو نماینده مجلس شورای اسلامی در ارزیابی وضعیت صندوق بیمه کشاورزی گفت: طی سال‌های اخیر تلاش‌های بسیاری برای رشد و ارتقای صنعت بیمه صورت گرفته است و به نوعی متولیان صنعت بیمه بسیار فعال شده‌اند و این افراد با پیگیری‌های خود بخش عمده‌ای از فعالیت‌ کشاورزان را تحت‌پوشش قرار‌داده‌اند.

وی افزود: هم‌اکنون در بخش کشاورزی اکثر محصولات کشاورزی و تأسیسات آن تحت پوشش صندوق بیمه قرار دارند و این اقدام با همکاری و پیگیری اعضای کمیسیون کشاورزی و اتحادیه تعاونی روستایی عملیاتی شده است.

آجیرلو تصریح‌کرد: تا پیش از این تنها 10 نوع محصول کشاورزی تحت حمایت صندوق بیمه کشاورزی بود و در حال‌حاضر برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای است که اکثر محصولات تولیدی تحت پوشش بیمه قرارگرفته‌اند و این به نفع کشاورزان است.

به گفته وی در کنار محصولات کشاورزی، دستگاه‌های آبیاری تحت‌فشار و سایر ماشین‌آلات بخش کشاورزی اطمینان‌خاطر برای کشاورزی را فراهم می‌کند.

آجیرلو تصریح کرد: بی‌شک صنعت بیمه عاملی برای ترغیب کشت در اکثر مناطق کشور می‌شود.

نماینده مجلس با توجه به خشکسالی‌های رخ داده در سال‌های اخیر گفت: مشکلات و مسائلی نظیر خشکسالی، سرمازدگی و توفان همواره در کمین محصولات کشاورزی است و در صورت ارتقای صنعت بیمه می‌‌توان به سمتی حرکت کرد که علاوه بر رونق تولید موجبات رشد و توسعه کشاورزی و افزایش سهم آن از اقتصاد را فراهم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet