هدر اصلی
1389/10/11 11:09:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
بروجردی:

نمایندگان مجلس از شیطنتهای انگلیس نمی‌گذرند

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نمایندگان از شیطنتهای انگلیس نمی گذرند، گفت: قطع ارتباط با انگلیس در گرو تصویب در صحن مجلس است.

علاء الدین بروجردی در گفتگو با مهر با بیان اینکه موضوع عکس العمل نمایندگان مجلس به عملکرد انگلیس به سالها قبل بازمی گردد، اظهار داشت: ولی این موضوع در مجلس هشتم به صورت سازمان یافته تبدیل به یک طرح شد که تعدادی از نمایندگان آن را ارائه کردند.

وی با بیان اینکه ما جلسات متعددی در این رابطه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی داشتیم، خاطر نشان کرد: واقعیت این است که نفرت از انگلیس به عمق تاریخ ما بر می گردد و تا به امروز شیطنت های این کشور نیز ادامه داشته است.

 

اظهارات سفیر انگلیس حلقه دیگری از گستاخی های این کشور

نماینده مردم بروجرد در مجلس با تاکید بر نقش انگلیس در صدور قطعنامه های غیرقانونی شورای امنیت و وضع تحریم های فراقطعنامه ای، یادآور شد: این در حالی است که اظهارات گستاخانه سفیر این کشور در تهران نیز حلقه دیگری از شیطنت های این کشور بود که بر این زنجیره طولانی اضافه شد.

بروجردی با تاکید بر اینکه قطع ارتباط با انگلیس در کمیسیون امنیت ملی رای آورده است، بیان داشت: بنابر این در آینده طبیعتا وقتی این مصوبه به صحن مجلس بیاید نمایندگان متناسب با آن تصمیم خود را اتخاذ خواهند کرد.

وی با بیان اینکه این مصوبه درحال حاضر به صورت قانونی سیر خود را طی می کند، گفت: طبیعی است که مصوبه قانونی آنچه خواهد بود که در صحن مجلس رای بیاورد.

 

نمایندگان از شیطنتهای انگلیس نمی گذرند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: جدا از بحث قطع رابطه ایران با انگلیس واقعیت این است که اگر انگلیس در سیاست های خصمانه خود علیه نظام جمهوری اسلامی ایران تغییری ایجاد نکند نفرت ملت ما از این کشور فراگیرتر خواهد شد.

بروجردی تصریح کرد: شیطنت های انگلیس چیزی نیست که نمایندگان ملت بزرگ ایران از آن بگذرند.

 

نقش انگلیس در استفاده از نام مجعول "خلیج ع ر ب ی"

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در مورد برخی شیطنت ها در استفاده از نام مجعول " خلیج ع ر ب ی" از جمله در مسابقات آسیایی گوانگجو، عنوان کرد: وزارت خارجه از جمله مسئولیت های قانونی و طبیعی اش پیگیری این موارد است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس با تاکید بر اینکه ملت ایران نیز بایستی نسبت به این موضوع حساس باشند، یادآور شد: هزاران سال که این منطقه به اسم خلیج فارس بوده و خواهد بود.

بروجردی ادامه داد: شیطنتی که با تحریک برخی دولتها به ویژه انگلیسیها که همیشه نقش منفی در خلیج فارس داشته اند، انجام می شود هیچ تاثیری در این واقعیت تاریخی نخواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet