هدر اصلی
1389/10/11 14:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو فراکسیون ورزش:

تشکیل وزارت ورزش، نظارت بر آن را قانونمند می‌کند

**عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت: با تشکیل وزارت ورزش، کار ورزش قانونمند و قابل نظارت می‌شود.

حشمت‌اله فلاحت‌پیشه از طراحان تشکیل وزارت ورزش در ارزیابی از رای بالای نمایندگان به کلیات طرح تشکیل این وزارتخانه به ایسنا، گفت: به نظر می‌رسد جزییات این طرح هم رای خوبی بیاورد، چرا که معتقدیم این مساله به سود ورزش کشور است.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در خانه ملت، تشکیل وزارت ورزش را در ساماندهی ورزش بسیار اثرگذار دانست و تصریح کرد: همچنین بعد نظارتی موضوع نیز از نظر برنامه‌ریزی و بودجه تقویت خواهند شد.

وی ادامه داد: باید منتظر ماند تا با نهایی شدن این موضوع، بحث وزارت ورزش را داشته باشیم. البته این مساله خلاف قانون اساسی و قانون برنامه هم نیست. در واقع برای تشکیل وزارت ورزش منعی وجود نداشته است.

فلاحت پیشه در ارزیابی از اضافه شدن این وزارتخانه به سایر وزارتخانه‌ باتوجه به نظر دولت برای کاهش وزارتخانه‌ها نیز گفت: با توجه به اطلاعاتی که داریم دولت در حال تعدیل یا ادغام 5 وزارتخانه به 2 وزارتخانه است، یعنی خیلی از وزارتخانه‌ها قابلیت تعدیل را دارند. ضمن این که بخشی از این وظایف هم می‌تواند در این قالب نیز شکل بگیرد.

این عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان این که این مساله یک حکم قانونی برنامه پنجمی است ،‌گفت: وزارتخانه‌ای که ما تصویب کردیم، وزارتخانه مورد نیاز است.

وی درباره اهداف تشکیل این وزارتخانه گفت: در این راستا وقتی ورزش وزارتخانه‌ای شود، سامانی می‌گیرد و کار ورزش در کشور قانونمند و قابل نظارت و پیگیری خواهد شد و حتی می‌توان در قالب قوانین برنامه نیز اهداف آن را بررسی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet