هدر اصلی
1389/10/11 14:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
دهقان:

مهمترین نقطه قوت اجرای هدفمندی یارانه‌ها صرفه‌جویی درمصرف سوخت است

**عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اجرای مثبت و رو به جلوی قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و انرژی را مهمترین نقطه قوت اجرای این قانون برشمرد.

محمد دهقان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در طول چند روز گذشته تمام مسوولان در سطوح مختلف درگیر اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها هستند، گفت: تمامی ستادهای هدفمند کردن یارانه‌ها به ریاست استانداران در استان‌ها تشکیل شده و با چک کردن مدام مسائل به بررسی نقاط قوت و ضعف اجرای این قانون می‌پردازد.

وی با بیان اینکه در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها اختیارات خوبی به استان‌ها داده شده است، افزود: با این اختیارات در صورت وجود ضعف مسوولان استانی می‌توانند آن را برطرف کنند.

نماینده مردم طرقبه و چناران در خانه ملت، ادامه داد: البته اجرای این قانون و کار بزرگ اقتصادی ممکن است ضعف‌هایی داشته باشد که در این شرایط استانداری‌ها بر اساس اختیارات‌شان این موارد را بررسی و نسبت به حل آن تلاش می‌کنند.

دهقان با بیان اینکه مردم از اجرای این قانون خوشحال هستند، گفت: البته برخی از مردم به دلیل نوع شغل‌شان از اجرای این قانون ابراز نگرانی می‌کنند که باید برای این نوع از اقشار فکری کرد تا راه‌حلی برای آنها اندیشیده شود.

وی نقاط قوت اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را بسیار زیاد عنوان کرد و مهمترین نقطه قوت آن را صرفه‌جویی در مصرف آب، برق، گاز، بنزین و بالا رفتن کیفیت نان برشمرد.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ادامه، یادآور شد: در گذشته 10 میلیارد دلار بنزین از جیب بیت‌المال و مردم وارد کشور می‌شد و صرف بنزین خودروها و به دنبال آن آلودگی هوا را به وجود می‌آورد. به عبارت دیگر همه این اعتبارات صرف بنزین و حضور ماشین‌های تک‌نفره در خیابان‌ها می‌شد که با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مصرف بنزین تحت کنترل آمد که این روند از ماه آینده بهتر می‌شود و اثر مستقیمی در رشد اقتصادی کشور خواهد داشت.

دهقان، همچنین تاکید کرد: با اجرای این قانون زمینه‌ای برای حرکت اقتصادی و رشد اقتصادی و در کنار آن رفع بی‌عدالتی در جامعه مهیا می‌شود.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، در ادامه با تاکید بر اینکه ستادهای اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها بایستی با قوت گذشته کارشان را ادامه دهند، گفت: دولت در حال حاضر اشراف کاملی بر وضعیت کشور و چگونگی اجرای این قانون دارد که باید این موضوع به صورت ستادی عمل شده و همه مسوولان با یکدیگر مرتبط و هماهنگ باشند و اصلاحات لازم را لحاظ نمایند.

وی همچنین با بیان اینکه ارتباط مجلس و دولت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها خوب است، گفت: برخی از نمایندگان دغدغه‌هایشان را در این رابطه به مسوولان دولتی منتقل نموده‌اند که امیدواریم با رفع شدن این دغدغه‌ها شاهد بهترین شیوه در نحوه اجرای این قانون باشیم تا این کار بزرگ با کمترین هزینه و دغدغه اجرایی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet