هدر اصلی
1389/10/11 17:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون اجتماعی:

راهی جز تبدیل دو سازمان تربیت‌بدنی و ملی جوانان به یک وزارتخانه نیست

**نماینده‌ مردم ایلام در خانه ملت، تصویب طرح تشکیل وزارت ورزش را اتفاق خوب و مفیدی برای کشور دانست.

داریوش قنبری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تصویب کلیات طرح تشکیل وزارت ورزش گفت: با این طرحی که به تصویب رسید این امیدواری وجود دارد که در آینده مجلس بهتر بتواند از ابزارهای نظارتی خود درخصوص دو سازمان تربیت بدنی و جوانان که سازمان‌های مهمی هستند، استفاده کند.

قنبری با تاکید بر نظارت مجلس افزود: راهی هم جز این نبود که این دو سازمان تبدیل به یک وزارتخانه شوند و وزیر مربوطه آن در قبال مجلس پاسخگو باشد. در واقع با این کاری که مجلس انجام داد زمینه برای تقویت مجلس در این سازمان‌ها بیشتر فراهم شد و مجلس به راحتی می‌تواند در آینده از اهرم‌های نظارتی خود در ارتباط با مسائل و مشکلاتی که در این سازمان‌ها وجود دارد، استفاده کند.

نماینده‌ی مردم ایلام به عنوان نمونه به سازمان ملی جوانان اشاره کرد و گفت: این سازمان با وجود اعتبارات میلیاردی واقعا این سازمان گم بود و حتی اگر از جوانان نظرخواهی منسجمی صورت گیرد، طیف وسیعی از آنها اساسا با فعالیت‌های این سازمان و خود آن بیگانه هستند و این نشان می‌دهد که این سازمان، سازمان چندان موفقی نبوده و کارآمدی چندانی نداشته است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به عدم منافات تشکیل وزارت ورزش با برنامه‌ی دولت برای کم کردن یا ادغام چند وزارتخانه در هم نیز گفت: اتفاقا آن‌چه که در جلسه روز چهارشنبه اتفاق افتاد تا حدود زیادی در راستای کاستن از حجم دولت بود؛ چرا که سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان هرچند عنوان‌شان سازمان است اما هرکدام به اندازه‌ی یک وزارتخانه تشکیلات دارند.

قنبری در پایان گفت: در واقع سازمان‌های موجود ادغام می‌شوند، منتهی با صرفه‌جویی بیشتر و تشکیلات و هزینه‌های کمتر.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet