هدر اصلی
1389/10/12 09:47:00
سرویس فرهنگی
اسداللهی:

فوتبال کشور نیازمند وحدت رویه مدیریت سازمان ورزش است

**عضو هیات رئیسه فراکسیون فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: فوتبال کشور نیازمند وحدت رویه مدیریت سازمان ورزش است

"غلامرضا اسداللهی"  نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در گفت وگو با نشریه شهرآرا افزود: نیاز روستاهای خراسان رضوی به ورزش در استان و به ویژه در حوزه انتخابیه من بسیار جدی است و شاهد آن هستیم که امکانات ورزشی عادلانه برای روستاها توزیع نشده است.

وی گفت: به همین دلیل می‌بینیم که در روستایی با جمعیت بالای 5 هزار نفر حتی یک سالن ورزشی هم وجود ندارد در حالی که شاهد آن هستیم در جمع مدال‌آوران و نام‌آوران ورزش کشورمان جوانانی از روستاهای خراسان رضوی به ویژه تربت جام و تایباد حضور دارند.

عضو43 ساله هیأت مدیره باشگاه ورزشی فوتبال پیام مشهد در این گفت‌وگو به این نکته اشاره کرد که تا دولت زمینه ایجاد وحدت رویه در مدیریت و حمایت از تیم‌های فوتبال را فراهم نکند نمی‌تواند شاهد بروز استعدادهای ورزشی بومی و رقابت و همین‌طور جان گرفتن لیگ‌برتر بود.

اسداللهی با گله‌مندی از مسئولان ورزش کشور و سازمان مربوط به آن بیان کرد مسئولان سازمان ورزش کشور برای طرفداران 2 تیم محبوب و با سابقه خراسان رضوی در مشهد یعنی ابومسلم و پیام توجه لازم را به خرج نمی‌دهند در حالی که اگر هر اتفاقی برای تیم‌های پایتخت رخ دهد تشکیل جلسه داده و حتی کمک‌می‌کنند. اما شاهد بودیم وقتی تیم ابومسلم از لیگ برتر سقوط کرد هیچ واکنشی از خود بروز ندادند و حتی به موشکافی و تحلیل وضعیت این تیم نپرداختند.

نماینده مردم تربت‌جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی افزود: بازیکنان تیم‌های مطرح پایتخت و سایر مراکزاستان‌های کشور معمولاً خود از شهرستان‌های کوچک رشد کرده و به آنها پیوسته‌اند و لازم است که مدیریت سازمان ورزش به پایه و اساس قوت بخشیدن به تیم‌های فوتبال توجه کند.

عضو هیأت‌رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی  به نقش بخش خصوصی و صنایع‌خصوصی خراسان رضوی در قوت بخشیدن به ورزش و فوتبال استان اشاره کرده و گفت: 85 درصد صنایع‌استان خراسان رضوی در مالکیت بخش خصوصی است و اگر ما بتوانیم وضعیت حقوقی تیم‌های فوتبالمان را روشن کنیم با حمایت این بخش می‌توانیم شاهد تحولی قابل توجه در وضعیت دو تیم فوتبال مشهد باشیم.

وی تاکید کرد: رشد و بالندگی 2 تیم بنام و قدیمی شهر مشهد در گرو توجه دولت به حل مسائل و مشکلات حقوقی این دو تیم است وگرنه سرمایه‌گذارانی در این مدت به این تیم‌ها اعتبار لازم را تزریق کرده‌اند‌ ولی سامان نداشتن مسائل حقوقی آنها مهمترین سد راه این دو تیم است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet