هدر اصلی
1389/10/12 10:16:00
سرویس اقتصادی
عضو هیئت رییسه مجلس:

‌تاخیر در ارائه بودجه قابل قبول‌ نیست

**عضو هیئت رییسه مجلس با انتقاد از تاخیر دولت در ارائه بودجه گفت: استدلال دولت مبنی بر اینکه بخاطر نهایی نشدن برنامه پنجم نمی‌تواند لایحه بودجه ۹۰ را ارائه کند قابل قبول نیست، چراکه چارچوب کلی برنامه پنجم مشخص است و دولت هم می داند ایرادات شورای نگهبان به برنامه پنجم ایرادات اساسی نیست.

"محمدحسین فرهنگی" عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه دولت باید طبق قانون لایحه بودجه را تا 15 آذر به مجلس تقدیم‌ می‌کرد، گفت: متاسفانه هر سال شاهد این هستیم که به بهانه‌ای ارائه لایحه بودجه به تاخیر می‌افتد و امسال هم دلیل تاخیر در ارائه بودجه سال 90 را نهایی نشدن برنامه پنجم اعلام می کنند، در صورتیکه سال گذشته همین دولت با وجود اینکه برنامه چهارم تمام شده بود و برنامه پنجم هم وجود نداشت، لایحه بودجه 89 را تدوین و تقدیم مجلس کرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با تاکید بر مشخص بودن چارچوب برنامه پنجم توسعه، تصریح کرد: چارچوب‌های برنامه پنجم توسعه مشخص است و دولت هم بخوبی می داند ایرادات شورای نگهبان به برنامه هم ایرادات اساسی نخواهد بود که چارچوب های کلی را تغییر دهد، پس این ایرادات لطمه ای هم به تنظیم بودجه سال آتی بر اساس برنامه فعلی نخواهند زد و دلیل دولت مبنی بر آماده نبودن برنامه پنجم توسعه، قابل قبول نیست.

تاخیر دولت در ارائه بودجه، امسال نیز مانند سالهای گذشته اعتراض و تذکرات نمایندگان را برانگیخته است؛ چراکه نمایندگان به خوبی از مضرات ارسال دیر هنگام لایحه بودجه به مجلس آگاه هستند و این نکته بخوبی در تذکرات پی در پی آنان که این روزها از صحن علنی مجلس به گوش می‌رسد، قابل مشاهده است. نمایندگان تاخیر در ارائه بودجه را بی توجهی به آرای کارشناسی نمایندگان وموجب کمبود وقت برای بررسی این برنامه اقتصادی مهم می دانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet