هدر اصلی
1389/10/12 11:30:00
سرویس صحن
کواکبیان در اخطار قانون اساسی

انتخاب شهردار توسط استاندار خلاف مردم سالاری است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس انتخاب شهردار توسط استاندار را مغایر اصل ۱۰۳ قانون اساسی و خلاف اصل مردم سالاری دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت" مصطفی کواکبیان" نماینده سمنان در جلسه علنی امروز در اخطاری مطابق با اصل 102 قانون اساسی در اعتراض به گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس که در آن مقرر شده است شهردار توسط استاندار مشخص شودگفت: طبق اصل 103 قانون اساسی استانداران فرمانداران، بخشداران و سایر مقامات کشوری که از طرف دولت تعیین می شوند در حدوداختیارات شوراها ملزم به رعایت تصمیمات آنها هستند.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در مصوبه کمیسیون شوراها خلاف این اتفاق می افتد شهردار به جای اینکه توسط شورا انتخاب شود توسط استاندار انتخاب می شود.

کواکبیان تصریح کرد: این برخلاف اصول مردم سالاری است.

محمدحسین ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست ساعات پایانی جلسه علنی امرز را برعهده داشت ضمن وارد ندانستن این اخطار گفت: استانداردان، فرمانداران بخشداران و سایر مقامات کشوری از طرف دولت تعیین می شود و حدود اختیارات آنها توسط شورا مشخص می شود

ابوترابی فرد خاطرنشان ساخت: ‌اختیارات شوراها نیز توسط مجلس معیین می شود بنابراین اختیارات در قانون اعمال می شود و ما در اینجا حوزه و اختیارات شوراها را مورد بررسی قرار می دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet