هدر اصلی
1389/10/12 12:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
فلاحت پیشه:

"گس" مدت هاست دیگر به عنوان سفیر فعالیت نمی‌کند

**رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات سفیر انگلیس در ایران گفت: سفیر انگلیس در تهران مدت‌ها است که دیگر به عنوان یک سفیر فعالیت نمی‌ کند بلکه محدوده فعالیت‌های آن از یک شخص دیپلماتیک عبور کرده است.

حشمت‌الله فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام آباد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر با اشاره به اقدام ملکه انگلیس در اعطای نشان "سر" به سایمون گس سفیر این کشور در ایران با اشاره به ضرورت به اجرا گذاشته شدن اقدامات متقابل از سوی جمهوری اسلامی ایران گفت: سفیر انگلیس در تهران مدت‌ها است که دیگر به عنوان یک سفیر فعالیت نمی‌ کند بلکه محدوده فعالیت‌های آن از یک شخص دیپلماتیک عبور کرده است.

وی افزود: البته برخورد با چنین مسایلی در حیطه شورای عالی امنیت ملی است و این شورا در خصوص برخورد با چنین مسایلی تصمیم گیری می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: البته مجلس نیز در قالب لایحه و قانون با این مسئله برخورد خواهد کرد که این همان طرح کاهش روابط با انگلستان است.

فلاحت پیشه گفت: این طرح در کمیسیون امنیت ملی به تصویب رسیده است و برای تصویب نهایی منتظر اقدام هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی است.

وی افزود: امیدواریم با تصویب این طرح امکان چنین سوء استفاده‌هایی در خصوص فعالیت سفیر انگلیس در کشورمان بسته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet