هدر اصلی
1389/10/12 14:00:00
سرویس صحن
زاکانی در نطق میان دستور

9 دی روز بیعت با رهبر معظم انقلاب بود

**زاکانی حماسه ۹ دی را تجلی اراده الهی در استقرار حیات طیبه نظام اسلامی و روز تجلی ایمان و بصیرت دانست و تاکید کرد: این روز روز بیعت با رهبر معظم انقلاب و نفی هر گونه سلطه جویی و زیاده خواهی شیطان بزرگ آمریکا بود.

به گزارش خبرنگارخانه ملت درادامه جلسه علنی روز یکشنبه 12دی ماه 1389" علیرضا زاکانی "نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر درنطق میان دستور خود با گرامیداشت اولین سالگرد حماسه 9 دی اظهار داشت: اولین سالگرد 9 دی روز تجلی اراده الهی در استقرار حیات طیبه نظام اسلامی روز تجلی ایمان و بصیرت، همت و غیرت و وحدت همگانی ملت مسلمان، روز بیعت با رهبر معظم انقلاب و اعلام پایبندی به آرمانهای حضرت امام و نفی هر گونه سلطه جویی و زیاده خواهی شیطان بزرگ آمریکا و در یک کلام قیام یکپارچه و هوشمندانه ملت مسلمان ایران بر علیه فتنه و فتنه گران را گرامی می دارم.

وی افزود: فتنه گران آمدند تا با نفی انگیزه الهی و وحدت کلمه و رهبری جامعه و جعل اتهامات آبروی اسلامی را برده و حیثیت مردم سالاری دینی را بر باد دهند.

زاکانی 9 دی را فرصتی برای بازخوانی پرونده فتنه گران دانست و گفت: آقای موسوی ادعا داشت که آمده است با دروغگویی، بی قانونی و یکدندگی در مدیریت اجرایی برخورد کند و خود را میداندار سالهای خون و جهاد و صاحب دولت سالهای دفاع مقدس و مریدی از مریدان و دل باختگان امام معرفی می نمود اما به گواه ایام گذشته گفته ها، رفتارها و اعمال وی خلاف ادعای وی بود تا جایی که در آخرین بیانیه سیاسی خود سخن دمیدن در شیپور فتنه گری از امام نیز گذشت و نشان داد که برای ایشان و هم فکرانشان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ابزاری بیش نیست که با فرصت طلبیاز آن استفاده نموده و در صورت ضرورت نیز از آن عبور کرد و حتی امام و اندیشه های ناب اسلامی را تخطئه نمود.

زاکانی گفت: در پی انجام ماموریتی از سوی رئیس مجلس به همراه آقایان ابوترابی، عباسپور، کاتوزیان، نادران و جلالی با جناب آقای هاشمی رفسنجانی در 26 خرداد 88 دیدار داشتیم.

در اثنای جلسه آقای هاشمی بیان داشتند که در صبح 23 خرداد یعنی روز بعد از انتخابات باشکوه مردم مسلمان ایران آقای خاتمی تماس گرفت و گفت که با آقایان سیدحسن خمینی و موسوی قصد دیدارم را دارند. به ایشان گفتم جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام است و به همین دلیل آقای خاتمی، خمینی و موسوی ظهر به دفترم آمدند.

آقای هاشمی گفتند خواسته آنان ابطال انتخابات بود و راههای قانونی را نیز قبول نداشتند، البته آقای موسوی غیر از ابطال انتخابات چیزهای دیگری را هم می خواست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات افزود: ملت بزرگ ایران این جلسه در زمانی برگزار شده است که هنوز آرا انتخابات در حال شمارش است و نتیجه انتخابات مشخص نشده است.

زاکانی این مواضع را بیانگر و روشنگر ادعاهای فتنه گرایانه موسوی در مصاحبه با تایمز لندن یک روز قبل از انتخابات دانست و تصریح کرد: مطالبه بی دلیل ابطال انتخابات و نفی قانونمداری از سوی ایشان بطلان ادعاهای آنان و آغاز و تجلی عملی فتنه بود.

نماینده تهران ادامه داد: تکلیف آقای موسوی و جرایم او معلوم است اما اخیرا آقای خاتمی در دیدار با نمایندگان فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی برای بازگشت به صحنه سیاسی جامعه پیش شرطهایی را گذاشته است.

وی خاتمی را یکی از متهمان فتنه سال 88 دانست و خاطرنشان ساخت: ایشان به گواه مواضع و اظهارات آقای هاشمی رفسنجانی خواستار ابطال انتخابات و پیگیری آن خارج از قواعد قانونی بود.

اکنون اینگونه با فرار به جلو یا خود را به فراموشی زده است یا حضور ملت مسلمان ما را به سخره گرفته است.

زاکانی تاکید کرد: مگر فتنه سال قبل برپایه چه ادعایی شکل گرفت و با اصرار چه کسانی ادامه یافت؟ افسوس که همه دوراندیشی و خیرخواهی رهبر معظم انقلاب را نادیده گرفتید و آن کردید که بیگانگان می خواستند و امروز نیز حاضر به قبول جرم و جنایت خویش در تضییع حق ملت و هتک حرمت نظام اسلامی نیستند.

این نماینده اصولگرای مجلس جذب حداکثری را خواسته نظام و رهبری دانست و گفت: آغوش ملت بر روی همه فرزندان ایران اسلامی باز است اما آنچه که شما کردید آتش زدن به همه داشته های ملت و یاری رساندن به جور و فتنه کفر و نفاق و در مقابل با نظام اسلامی بود.

نماینده تهران ادامه داد: راه بازگشت جز با عذرخواهی رسمی از رهبر معظم انقلاب و ملت مسلمان ایران، محکومیت جنایات فتنه گران و مرزبندی شفاف با دشمنان انقلاب و پاسخگویی به جرایم اتفاق افتاده و خسارات مادی و معنوی ایران اسلامی در دادگاه صالحه نمی باشد. باید این مسیر طی گردد تا لااقل این امور اسباب تطهیر شما را فراهم آورد و زمینه پذیرش شما را از سوی ملت مهیا کند نه اینکه بر طبل فتنه کوبیدید و امروز به دنبال فرار نیز می گردید. هیهات، هیهات که تا احدی از فرزندان امام و رهبری زنده باشند شما به خواسته هایتان نخواهید رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet