هدر اصلی
1389/10/12 19:03:00
سرویس اقتصادی
فرج‌زاده:

نوسازی صنایع کشور از اهداف جدی برنامه پنجم و قانون هدفمندی یارانه‌هاست

**نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: از محل اعتباراتی که از ناحیه هدفمند سازی یارانه‌ها صرفه جویی می‌شود، ‌باید در اختیار صنایع مختلف قرار گیرد تا آنها بتوانند متناسب با پیشرفت تکنولوژی در دنیا نسبت به به روز کردن کارگاهها و کارخانه‌های خود اقدام کنند.

"محمد امین فرج‌زاده" در گفت و گو صبح ساحل اظهار داشت: نمی‌توان انتظار داشت که صنایع با قیمت فعلی حامل‌های انرژی که پس از هدفمند کردن یارانه‌ها اعمال شده به حیات خودشان بدون هیچ مشکلی ادامه دهند، بلکه دولت ‌باید با در نظر گرفتن تسهیلات در دوره‌های زمانی بلند مدت و با بهره‌های کم زمینه رشد و توسعه این واحدها را فراهم کند.

فرج‌زاده گفت: با اجرای طرح هدفمند‌سازی یارانه‌های به تدریج این رخداد را در دل صنایع شاهد خواهیم بود ولی دولت وظیفه دارد این واحدها را در راستای جلوگیری از تعطیلی، در قالب‌های متعدد مورد حمایت قرار دهد.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، بندرخمیر و حاجی‌آباد تأکید کرد: بخش وسیعی از صنایع مستقر در استان هرمزگان نیازمند به نوسازی و تجهیز دارند و برای قابل رقابت ماندن در عرصه‌های بین‌المللی ‌باید قمیت حامل‌های انرژی برای آنها با ساختارهای حمایتی اعمال شود.

لزوم حمایت از جزیرهنشینان

فرج‌زاده در بخش دیگری از این گفت‌وگو به ضرورت حمایت دولت از مرزنشینان به‌خصوص جزیره نشینان کشورمان در روند اجرای این طرح تأکید کرد و گفت: در ماههای بسیاری از سال، ‌مردم استان هرمزگان نیازمند به مصرف انرژی به‌خاطر تجهیزات سرمازا که بسیار نیز پرمصرف هستند، وجود دارد که انتظار می‌رود دولت در این زمینه با روش‌های خاص حمایتی، ‌توجهات بیشتری را به این مناطق نشان دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید نسبت به نوسازی و بهره‌گیری از تجهیزات کم مصرف‌تر در حوزه‌های سرما‌سازی که نیاز بیش از 8 ماه از سال مردم جنوب کشورمان است همت شود تا هم مصرف انرژی در این راستا کاهش یابد و هم مردم با مشکل کمتری زندگی کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet