هدر اصلی
1389/10/12 13:58:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نایب رییس کمیسیون فرهنگی:

مصوبه مجلس برای تشکیل وزارتخانه جدید مغایر برنامه چهارم و پنجم توسعه است

**نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبه مجلس برای تشکیل وزارت ورزش و جوانان مغایر با برنامه چهارم و پنجم توسعه است و شورای نگهبان آن را رد خواهد کرد.

فاطمه رهبر در گفت وگو با ایرنا، با بیان این که یک نگاه سیاسی در این مصوبه مجلس وجود داشت اظهار داشت که برخی نمایندگان اعتقاد داشتند به دلیل آن که عملکرد این دوسازمان در سال های اخیر خوب نبوده است، با تغییر وضعیت ساختاری بتوانند بر هر دو سازمان نظارت داشته باشند.

وی با اشاره به این که نمایندگان می توانستند به صورت دیگر نیز به این دو سازمان نظارت داشته باشند، گفت: در مجلس ابعاد نظارتی گوناگونی وجود دارد، برای مثال مساله تحقیق و تفحص از سازمان تربیت بدنی سابق در دستور کار کمیسیون فرهنگی مجلس قرار گرفت و این کمیسیون به جمع بندی رسیده و باید رییس وقت این سازمان به کمیسیون بیاید تا ما نظر نهایی خود را اعلام کنیم.

وی گفت: این نظارت ها را می توان بر این سازمان ها نیز داشت و دیگر نیازی نبود که این دوسازمان به یک وزارتخانه تبدیل شود زیرا با بزرگ شدن دولت، این ساختار بر روی بودجه سال آینده هم تاثیر خواهد گذاشت.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با 157 رای موافق به تشکیل وزارت ورزش و جوانان رای مثبت دادند.

نمایندگان در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس به بررسی جزییات طرح 'تبدیل سازمان های تربیت بدنی و ملی جوانان به وزارت ورزش و جوانان' پرداختند و این طرح را با 157 رای موافق، 44 رای مخالف و 11 رای ممتنع از مجموع 221نماینده حاضر در جلسه تصویب نهایی کردند.

با تصویب مجلس از تاریخ تصویب این قانون سازمان های تربیت بدنی و ملی جوانان با اعتبارات، نیروی انسانی و امکانات، ادغام و به وزارت ورزش و جوانان تبدیل می‌شود و اقدامات قانونی برای انجام اصلاحات لازم در مقررات مربوط به آن عمل می‌آید.

همچنین نمایندگان مجلس مقرر کردند هزینه ناشی از تغییر عنوان دستگاه از محل صرفه جویی در هزینه های جاری وزارت ورزش و جوانان تامین شود.

روسای 51 فدراسیون ورزشی در نامه ای سرگشاده با تشکیل وزارت ورزش و جوانان مخالفت کرده اند.

در این نامه تاکید شده است که طرح تشکیل وزارت جوانان و ورزش در شرایط فعلی نه تنها کمکی به مشکلات موجود ورزش کشور نخواهد کرد بلکه می تواند در روند رو به رشد، پیشرفت و بالندگی ورزش که در بازی های آسیایی با خلق حماسه گوانگژو شاهد گوشه ای از نتایج آن بودیم ، اخلال ایجاد کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet