هدر اصلی
1389/10/13 17:22:00
سرویس سیاسی
فلاحت‌پیشه:

مجلس در انتخاب وزیرخارجه آینده با دقت عمل می‌کند

**حشمت الله فلاحت‌پیشه گفت:توان و تخصص دیپلماتیک ،مهمترین ویژگی وزیر امور خارجه است تا بتواند زیرکانه سیاست خارجی کشور را به پیش ببرد.

"حشمت الله فلاحت پیشه" در گفت و گو با خانه ملت در رابطه با انتظار مجلس نسبت به ویژگی های وزیرمعرفی شده از سوی دولت برای پست وزارت امور خارجه گفت: سیاست خارجی و وزارت امور خارجه  جایگاه بسیار مهمی دارد ، و وزارت امور خارجه از جمله وزارتخانه هایی است که انتخاب وزیرش بازتاب داخلی و خارجی دارد و بر این اساس امیدواریم رییس جمهور جمیع جهات را در معرفی وزیر جدید در نظر بگیرد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی افزود: در این میان تعهد، سوابق و تخصص وزیر امور خارجه بسیار مهم است، چرا که حوزه سیاست خارجی حوزه برخورد منافع ملی ما با دیگر کشورهاست و به هر حال صحنه بین المللی می طلبد که کسی برای این وزارتخانه معرفی شود که بتواند این شاخصه ها را تامین کند.

فلاحت پیشه نداشتن چنین ویژگی هایی را در وزیر آینده، ظلم به منافع ملی دانست و اظهار داشت: مجلس امیدوار است با معرفی چنین شخصیتی با رای اعتماد بالایی، وزیر کابینه را راهی دستگاه دیپلماسی کشور کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  همچنین تصریح کرد: مجلس نسبت به انتخاب وزیر امور خارجه آینده با دقت عمل خواهد کرد،یعنی هم  سوابق و هم تعهد  وزیر آینده را در نظر خواهد گرفت.

به گفته فلاحت پیشه وزارت امور خارجه حوزه ای حیثیتی برای جمهوری اسلامی ایران است که افراد آن باید، یک سامان محکمی در موضع گیری ها ،نظریات و تعهداتشان به سطح روابط سیاست خارجی کشور داشته باشند.

این عضو کمیسیون سیاست خارجی تصریح کرد:علاوه بر آن تخصص و توان دیپلماتیک این فرد ،بسیارمهم است و کسانی که ضعیف باشند نمی توانند درعرصه چالش ها و مذاکرات دیپلماتیک که حوزه تقابل تخصص ها و تجربه های متفاوت است ، چشمگیرعمل کنند و بتوانند زیرکانه سیاست خارجی کشور را به پیش ببرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet