ولادت امام موسی کاظم (ع)
1386/05/16 15:54:00
سرویس صحن

دفاع باهنر از دو فوریت لایحه تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون مجازات اسلامی

محمدرضا باهنر نماینده کرمان در موافقت با دو فوریت لایحه تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون مجازات اسلامی گفت: داشتن قانون مجازات اسلامی حق تک تک شهروندان است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خانه ملت، وی که در صحن علنی سخن می‌گفت افزود: یک حادثه غیر مترقبه از طرف مجلس اتفاق افتاد و قانون مجازات اسلامی در موعد مقرر از مسیر طبیعی تقاضای تصویب دائمی و یا تمدید آن، دور شده است و در این قضیه قصور شده و باعث شده در طول 10 روز چند بار تقاضای تمدید آن تکرار شود.

باهنر خاطرنشان کرد: آثار این اتفاق اینست که نظام جمهوری اسلامی ایران در خلاء قانونی قرار گرفته است و فکر می‌کنم مجلس این احساس وظیفه را می‌کند که خلاء قانونی جبران شود و  کوتاهی عده ای به معنای آن نیست که ملت ایران با تمام نیازهای خود در یک زمانی در خلاء قانونی قرار گیرد.

وی افزود: مجلس باید اعلام کند که دولت مقصر است اما نباید بگذارد قانون وجود نداشته باشد، زیرا داشتن قانون مجازات اسلامی حق تک تک مردم است و ما باید آن را ادعا و استیفاء کنیم.

نماینده کرمان گفت: حالا که دولت برای آن درخواست تمدید یکساله کرده است، با آن موافقت کنید. وزیر دادگستری هم عنوان کرد که ظرف سه ماه این لایحه را به مجلس می‌آورد تا در خلاء قانونی قرار نگیریم.

باهنر با بیان اینکه قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی هیچ بن بستی ندارد که ما به خلاء برسیم گفت: اگر قانون تمدید نشود مسئولان قوه قضاییه می‌توانند با گرفتن اذن شرعی از  ولی فقیه این قانون را تا مدتی تمدید کنند؛ اما حال که می‌توان آن را از طریق مجلس حل کرد چرا بگذاریم به آن جا کشیده شود .بنابراین می‌خواهم تا نمایندگان به دو فوریت آن رای بدهند.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet