هدر اصلی
1389/10/14 10:14:00
سرویس صحن
در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان صورت گرفت:

اصرار مجلس در مورد ترکیب هیات امنای صندوق توسعه ملی

**بررسی ایرادات شورای نگهبان نسبت به برنامه پنجم توسعه در جلسه علنی امروز به موضوع صندوق توسعه ملی رسید و با اصرار نمایندگان بر تصمیم قبلی خود در مورد ترکیب هیات امنای این صندوق، ماده ۷۶ برنامه پنجم دوباره به شورای نگهبان ارجاع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس، نمایندگان در جلسه علنی امروز، بررسی ایرادات شورای نگهبان در مورد برنامه پنجم توسعه را ادامه دادند و بعد از بررسی چند ایراد جزئی نسبت به برخی مواد برنامه وارد بررسی ماده 76 برنامه پنجم توسعه شدند که به صندوق توسعه ملی مربوط می شود.

ایرادات شورای نگهبان در مورد ماده 76 برنامه پنجم توسعه که یکی از مهمترین ایرادات این شورا نسبت به برنامه پنجم را شکل می دهد، مشتمل بر 10 جز است که به بخش های مختلف ماده 76 از ترکیب هیات امنای صندوق گرفته تا وظایف هیات نظارت بر این صندوق را دربرمی گیرد.

از میان 10 مورد ایراد شورای نگهبان نسبت به ماده 76 برنامه پنجم توسعه شش مورد از ایرادات جزئی و مربوط به اصلاح عباتی می شد که این ایرادات برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح شد و چهار مورد ایراد باقیمانده که براساس صندوق توسعه ملی مربوط می شد با اصرار نمایندگان نسبت به مصوبه قبلی خود روبرو شد.

نمایندگان در مورد بند ج ماده 76 که به ترکیب هیات امنای صندوق توسعه ملی مربوط می شود با 120 رای موافق از 229 نماینده حاضر در جلسه علنی، بر مصوبه قبلی خود در مورد این هیات امنا اصرار کردند تا این بند ماده 76 بار یگر به شورای نگهبان ارجاع شود.

نمایندگان همچنین در مورد بند «و» و بند «ز» ماده 76 نیز که به موضوع هیات نظارت بر صندوق توسعه ملی و وظایف آنان مربوط می شود بر مصوبه قبلی خود اصرار کردند تا با 129 رای موافق از میان نمایندگان این بندها نیز برای بار دوم و با اصرار نمایندگان به شورای نگهبان ارجاع شود.

ترکیب هیات امنای بانک مرکزی که در دور اول بررسی برنامه پنجم مورد تصویب مجلس قرار گرفته بود و امروز هم نمایندگان بر آن اصرار کردند به این شرح است: رئیس جمهور (رئیس هیات امنا)، معاون برنامه ریز و نظارت راهبردی رئیس جمهور (دبیر هیات امنا)، وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر جهاد کشاورزی، وزیر صنایع و معادن، وزیر کار و امور اجتماعی، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، رئیس اتاق تعاون ایران، دو نفر نماینده از کمیسیون های اقتصادی و برنامه و بودجه و محاسبات به انتخاب مجلس شورای اسلامی و دادستان کل کشور.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet