خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1386/05/16 13:29:00
سرویس اقتصادی

وزیر کشاورزی از احتمال تجدیدنظر در سهمیه بندی بخش کشاورزی خبر داد

محمدرضا اسکندری وزیر کشاورزی از احتمال تجدیدنظر در سهمیه بندی بخش کشاورزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خانه ملت، محمدرضا اسکندری وزیر کشاورزی در جمع خبرنگاران در خصوص اینکه سهمیه بندی بنزین باعث ایجاد مشکلاتی چون جابجایی محصولات در زمان برداشت محصول برای کشاورزان شده است، گفت: ما بررسی‌های لازم را انجام داده و پیشنهادهایی را به ستاد مربوطه ارائه کرده‌ایم و منتظر تصمیم آنها هستیم که در صورت نیاز بیشتر بخش کشاورزی به بنزین در سهمیه آنها تجدیدنظر خواهد شد.

وی در خصوص جابجایی محصولات در فصل برداشت با بیان اینکه کشاورزان برای جابجایی مشکلی ندارند، افزود: وانت بارها کار جابجایی محصولات را انجام می‌دهند و با توجه به سهمیه بندی این خودروها مشکلی پیش نمی‌آید اما عده‌ای قصد دارند تا از این فضا استفاده‌های دیگری داشته باشند.

اسکندری افزایش ضایعات مواد غذایی به خاطر سهمیه بندی بنزین را رد کرد و خاطرنشان کرد: محصولات کشاورزی تابستانه در این فصل در بازار موجود است و فکر نمی‌کنم کمبودی وجود داشته باشد.

وزیر کشاروزی در پاسخ به اینکه آیا طبق دستور رئیس جمهور در سفر استانی، برای حضور میان کشاورزان جهت رفع مشکلات آنها اقدام کرده‌اید؟ گفت: بنده مرتب در استان‌ها بین کشاورزان حاضر می‌شوم و آخرین بار هم جمعه هفته گذشته سفری به شهرهای مختلف استان مازندران داشتم. البته هفته قبل نیز میان کشاورزان قزوین حاضر شدم.

اسکندری در پاسخ به این سوال که برای نخستین بار برنج‌های وارداتی در بازار شمال کشور که معدن برنج است مشاهده می‌شود ،آیا برای تغییر این روند با وزارت بازرگانی رایزنی نمی‌کنید؟ اظهار داشت: کشور ما به برنج وارداتی نیاز دارد و باید ما به التفاوت برنج وارد شود که وزارت بازرگانی تنظیم کننده این امر است. البته بعضی از مسئولین خود استان به دنبال این بودند که در بعضی از شهرهای مرزی استان‌های شمالی سهمیه بگیرند که با این اقدام مخالفت شده است.

وی در مورد خودکفایی در این زمینه گفت: ما به دنبال خودکفایی هستیم و آن روال خود را طی می‌کند.

اسکندری در پاسخ به اینکه شما قبلا اعلام کردید مافیای سموم کشاورزی در استیضاح شما دخیل بودند چه اقدامی در این رابطه انجام دادید گفت: با مافیای سموم برخورد شد و این امر باعث شد که خوشبختانه مصرف سموم در کشور کاهش یافته، بطوری که مصرف آن در پایان سال 85 ، 50 درصد نسبت به 2 سال قبل کاهش یافت.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet