هدر موبایل
1387/05/06 12:16:00
سرویس کمیسیون ها

طرح استفساریه در خصوص افزایش زمان مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی به مجمع تشخیص مصلحت فرستاده شد

نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه مقرر کردند که برقراری مستمری بازنشستگی کسانی که تا قبل از لازم الاجرا شدن این قانون با تامین اجتماعی داشته اند مشمول مقررات قانون زمان انعقاد قرارداد بوده و مشمول مقررات بند ۳ قسمت (ب) این قانون نمی شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت این طرح در قالب یک استفساریه مطرح شده بود مبنی بر اینکه آیا عبارت «از تاریخ تصویب این قانون هر سال یک سال افزایش خواهد یافت» به بیمه شدگانی که تا قبل از تاریخ تصویب این قانون با تامین اجتماعی قرارداد داشته اند تسری دارد یا این که شامل کسانی است که از تاریخ تصویب این قانون شروع به انعقاد قرارداد با سازمان تامین اجتماعی می نمایند؟

این گزارش می افزاید: مجلس در پاسخ به این استفساریه گفته است: از آنجا که حکم قانون عطف به ماسبق نمی شود برقراری مستمری بازنشستگی کسانی که تا قبل از لازم الاجرا شدن این قانون با تامین اجتماعی قرارداد داشته اند مشمول مقررات قانون زمان انعقاد قرارداد بوده و مشمول مقررات بند 3 قسمت (ب) این قانون نمی شود.

این گزارش می افزاید: نمایندگان مجلس با تایید بر نظر کمیسیون اجتماعی در خصوص این استفساریه تعیین تکلیف نهایی آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام سپردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet