هدر اصلی
1389/10/15 10:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون اقتصادی:

رها کردن مشکلات بنگاه‌های زودبازده چیزی جز اتلاف منابع ملی نیست

**نماینده مردم خرمشهر در مجلس با اشاره به برگزاری جلسه‌ای در کمیسیون اقتصادی مجلس برای ارزیابی عملکرد بنگاه‌های زودبازده گفت: در این کمیسیون مصوب شد گروه بررسی آسیب‌شناسی این گونه طرح‌ها مشکلات اساسی را شناسایی و به مجلس و دولت گزارش داده تا چاره‌اندیشی شود.

مصطفی مطورزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب عنوان کرد: در جلسه‌ای که در کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار گردید بعضی معضلات موسسات مطرح شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: برای مثال یک سیستم بانکی باید حمایت مالی را طبق تعهداتی که داشته تا اتمام طرح‌ها و بهره‌برداری آن انجام دهد. هم‌چنین در زمینه کارآیی و توجیه اقتصادی این طرح‌ها دقت بیشتری شود.

نماینده مردم خرمشهر در خانه ملت در مجموعه ایده و دیدگاه‌ بنگاه‌های زودبازده را یک فکر خوب و موثر دانست و افزود: دولت بر اساس سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی مجوز سرمایه‌گذاری مستقیم را ندارد، از سوی دیگر بخش‌های خصوصی بزرگ و بنگاه‌های با ابعاد بزرگ نیز حاضر به سرمایه‌گذاری در شهرستان‌های کوچک و مناطق دوردست و محروم نیستند.

مطورزاده ادامه داد: بنابراین بهترین کمک و فکر این است که به افراد توانمندی که قابلیت‌های اجرایی داشته و فاقد سرمایه هستند کمک شود تا ضمن ایجاد فرصت‌های شغلی و توسعه تولید در جهت رفع محرومیت از مناطق محروم نیز اقدام نمایند.

وی راهکار رفع مشکل از طرح‌های دچار مشکل را عملکرد نظام بانکی به تعهدات خود عنوان کرد و افزود: نظام بانکی باید تا آخرین مرحله‌ برای این گونه بنگاه‌ها، به تعهدات خود عمل کند، زیرا بسیاری از این بنگاه‌ها در مراحل اولیه اجرایی کار خود متوقف شده و نیمه کاره رها شده‌اند.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس با بیان این‌که بانک‌ها باید به این بنگاه‌ها کمک کنند تا به بهره‌برداری برسند، خاطرنشان کرد: رها کردن این موضوع به این صورت چیزی جز اتلاف منابع ملی و ایجاد تعهدات برای افرادی که قادر به پرداخت تعهدات خود نیستند و عدم وصول مطالبات بانک‌ها نمی‌تواند باشد؛ بنابراین باید نظام بانکی رویکرد جدیدی در این رابطه داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet