هدر اصلی
1389/10/15 12:03:00
سرویس صحن
جهانگیرزاده در تذکرآیین نامه ای عنوان کرد

هیات رئیسه از ساحت نمایندگان دفاع کند

**نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با تاکید بر این که هیات رئیسه باید از ساحت نمایندگان دفاع کند خاطرنشان ساخت، در طرح هایی که نمایندگان احساس کنند برای اداره کشور و ایجاد زیرساختهای مطلوب و مناسب در کشور مناسب و ضروری است توجه و حساسیت لازم را دارند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی روز چهارشنبه 15دی ماه 89 "جواد جهانگیرزاده" نماینده ارومیه در تذکر شفاهی با استناد به ماده 23 آئین نامه داخلی اظهار داشت: من هم موافق طرح تاسیس، فعالیت و نظارت بر سازمان های مردم نهاد که با کار و تلاش کمیسیون اجتماعی تهیه شده بود هستم اما اظهارات و تذکرات آقای حسینی و خانم الهیان بعد از رای گیری عنوان شد و مبتنی بر هیچ کدام از مواد آئین نامه داخلی نبود اما شما اجازه طرح آن را دادید.

وی افزود: طرحهایی که نمایندگان احساس کنند برای اداره کشور ایجاد ساختار و زیرساختارهای مناسب و مطلوب در کشور مناسب و ضروری است، توجه و حساسیت لازم را دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر این که هیات رئیسه باید از حیثیت نمایندگان دفاع کند خاطرنشان ساخت: عدم حضور نمایندگان در رای گیری ها به معنای عدم مشارکت آنها نیست، ممکن است نظر نماینده این باشد که چون موضوع در اولویت قرار ندارد در رای گیری شرکت نکند.

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت با وارد دانستن تذکر نماینده ارومیه گفت: هر چند ما بارها از دوستان خواسته ایم که در رای گیری ها مشارکت داشته باشد. اما از آنجا که عدم رای دادن به معنای امتناع و رای ممتنع است نباید آن را عدم مشارکت تلقی کرد.

وی افزود: درخصوص این طرح هم هیات رئیسه نظر اثباتی یا نفی نداشت اما باز هم پیگیر بود که موافق و مخالف صحبت کنند و کوتاهی از سوی هیات رئیسه صورت نگرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet