هدر اصلی
1389/10/15 13:48:00
سرویس صحن
بنایی در نطق میان دستور تاکید کرد

تفکیک صف مدافعان اسلام راستین از صف مدعیان دروغی

**نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سفر به قم اعلام کرد: بیانات رهبر معظم انقلاب نسبت به خطر ترویج اسلام منهای روحانیت و اسلام منهای سیاست صف مدافعان اسلام راستین محمدی را از صف مدعیان دروغی که درصدد تضعیف جایگاه روحانیت بودند، جدا کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی بنایی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز ـ چهارشنبه ـ مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت سالگرد حماسه یوم الله 19 دی سال 1356 قم، گفت: مردم با بصیرت و انقلابی قم این افتخار را دارند که در طول سالهای نهضت اسلامی همواره در دفاع از روحانیت و مرجعیت شیعه پیش قدم بودهو در شناخت مقدمات و عوامل و سران فتنه سال 88 و راههای مقابله با آن در یوم الله تاریخی 9 دی 88، در دفاع از ولایت فقیه همچون گذشته پیشاهنگ بود.

وی سر این استقامت فکری را برخورداری مردم قم از نعمت حضور مرجعیت آگاه در این شهر اعلام کرد و افزود: مردم قم با نامگذاری «دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت» در راه پاسداری از ارزشهای والای انقلابی اسلامی و میراث ماندگار امام راحل (ره) حق طلبی خود را به اثبات رساندند و انشاءالله در روز یکشنبه 19 دی ماه بار دیگر مردم بصیر و انقلابی قم با بیعت مجدد با رهبری معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله) قلب مبارک حضرت بقیه الله الاعظم (عج) را شادمان خواهند ساخت.

نماینده مردم قم با اشاره به نقش بی بدیل مقام معظم رهبری در خاموش ساختن جریان فتنه، خاطرنشان کرد: در این شرایط  مهم آن است که بدانیم بصیرت اقتضا می کند هوشیاری خود را نسبت به وقوع فتنه های بعدی افزایش دهیم، در حقیقت هیچ ضمانتی وجود ندارد که فتنه 88 آخرین فتنه باشد، بلکه تا زمانی که پرچم پرافتخار نظام جمهوری اسلامی در اهتزاز است، فتنه ها یکی پس از دیگری رخ خواهد نمود و هر چند که ممکن است چهره ها و بازیگران و رنگ ها و جایگاه ها جابه جا شود.

بنایی همچنین با اشاره به سفر اخیر رهبر معظم انقلاب به قم، گفت: سفر ده روزه مقام معظم رهبری به استان کریمه اهل بیت (ع) در تاریخ 27/7/89 مصادف با روز میلاد مبارک حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و عظمتی که مردم شریف قم در مراسم استقبال و پس از آن طی ده روز میزبانی از خود به یاد گذاشتند، برگ زرینی است که در تاریخ باشکوه قم به ثبت رسیده و اثرات و ابعاد ملی و فراملی آن را نمایان تر ساخت.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در قم خاطرنشان کرد: مجموعه مطالبی که معظم له در دیدارهای مختلف با اقشار مردم و حوزویان و جامعه مدرسین و نخبگان حوزه و دانشگاه مطرح کردند مجموعه ای از مهمترین نیازهای روز کشور و انقلاب بود که نقشه و مسیر راه را در آغاز دهه چهارم ترسیم می نماید.

وی افزود: از برکات این سفر و سفرهای بعدی رهبری معظم انقلاب به قم، شکل گیری فصلی جدید و طراحی مهندسی نوین از همگرایی ولایت فقیه و مراجع عظام تقلید می باشد که با تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص تقویت جایگاه روحانیت و لزوم تکریم و تجلیل از مراجع تقلید و تاکید بر نقش اثرگذار قم در عرصه های بین المللی به لحاظ سابقه تاریخی و استقرار مرکزیت فقاهت و مرجعیت شیعی در این شهر عینیت می یابد.

نماینده مردم قم با اشاره به بخش دیگری از سخنان مقام معظم رهبری تصریح کرد: در این سفر، رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مبغوض بودن قم در دوران ستمشاهی به دلیل تدین مردم قم و ارتباطی که با روحانیت و مرجعیت و سابقه ای که در مبارزات دارند، تاکید کردند: شهر مقدس قم آبروی جمهوری اسلامی ایران است، زیرا این شهر پایگاه انقلاب و روحانیت و محل بزرگ ترین حوزه علمیه و شخصیت های برجسته علمی و دینی است و افزودند: یکی از برنامه های تبلیغاتی مخالفان نظام در سی سال گذشته تضعیف و تحقیر نمادهای انقلاب و اسلام به ویژه شهر قم بوده است و تنها راه مقابله با آن تلاش بیش از پیش برای خدمت به مردم قم و گشودن گره ها از زندگی مردم است. ایشان با اشاره به عقب ماندگی مزمن شهر قم فرمودند: برای حل مشکلات قم، باید این مشکلات اولویت بندی و پیگیری جدی شوند.

وی در ادامه افزود: از درخشان ترین مقاطع سفر مقام معظم رهبری، روشن ساختن نسبت روحانیت با نظام اسلامی و تبیین مغالطه دشمنان بود که تصریح کردند: دشمنان می خواهند نظام اسلام را از پشتوانه عظیم فکری و نظری و استدلالی و علمی علمای دین محروم کنند.

بنایی تاکید کرد: تصریح مقام معظم رهبری نسبت به خطر ترویج اسلام منهای روحانیت و اسلام منهای سیاست، صف مدافعان اسلام راستین محمدی را از صف مدعیان دروغی که درصدد تضعیف جایگاه روحانیت و بدبین کردن مردم به کارآمدی دین در جامعه، با قرائت هایی که امروز ارائه می کنند، جدا می سازد.

نماینده مردم قم در پایان نطق خود نیز از عنایات خاص مقام معظم رهبری درخصوص معرفی و انتصاب حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد سعیدی امام جمعه قم به سمت تولیت جدید آستانه مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) قدردانی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet