هدر موبایل
1387/05/06 14:47:00
سرویس سیاسی

بروجردی: تفکیک کمیسیون امنیت ملی نیازمند آرای دوسوم نمایندگان است

بروجردی درباره تفکیک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: تفکیک این کمیسیون نیازمند آرای دو سوم از نمایندگان است و ما به رای نمایندگان احترام می گذاریم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علاءالدین بروجردی در جمع خبرنگاران با اظهار بی اطلاعی از عدم حضور جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: امیدوارم در جلسه دیگری شاهد حضور ایشان در مجلس باشیم.

وی در پاسخ به سوالی مربوط به اجلاس کشورهای غیر متعهدها گفت: از امروز جلسات غیر رسمی اجلاس کشورهای عضو جنبش غیرمتعهد برگزار می شود اما جلسات رسمی در روز سه شنبه و چهارشنبه با حضور وزرای خارجه کشورها برگزار می شود که از نمایندگان عضو برای حضور در این جلسه دعوت شده است.

بروجردی در خصوص خبر فعالیت شش هزار سانتریفیوژ در ایران گفت: اصل داشتن این توانمندی ها مهم است در حال حاضر سایت نطنز برای 54 هزار سانتریفیوژ طراحی شده و شش هزار سانتریفیوژ به نسبت آن، رقم چندانی نیست.

بروجردی در مورد بازگشت آخوند زاده سفیر ایران در آلمان خاطرنشان کرد: به نظر می رسد ایشان برای یکی از معاونت های وزارت امور خارجه دعوت شده است.

وی درباره تفکیک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: طبق روال قانونی، کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس باید کل آیین نامه مجلس را اصلاح کند و سپس، آن را به صحن مجلس بیاورد.

بروجردی ادامه داد: کمیسیون امنیت ملی محکم سرجای خود ایستاده است و تفکیک این کمیسیون نیازمند آرای دو سوم از نمایندگان است و ما به رای نمایندگان احترام می گذاریم.

وی با بیان اینکه باید به تجربه 20 ساله مجلس احترام بگذاریم، خاطرنشان کرد: در مجلس پنجم این کمیسیون به شکل تفکیک شده فعالیت می کرد اما وحدت نظری بین آنها نبود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet