هدر اصلی
1389/10/14 17:58:00
سرویس اقتصادی
نماینده یزد خواستار پاسخگویی وزیر نفت شد:

چرا وزارت نفت برای انعقاد قراردادها از مجلس شورای اسلامی مجوز نمی‌گیرد؟

**مهندس اولیاء نماینده مردم یزد در سوال آیین نامه ای خود از میرکاظمی وزیر نفت در مورد اینکه چرا وزارت نفت بر اساس اصل هفتاد و هفتم قانون اساسی برای انعقاد قراردادها و موافقتنامه های بین المللی خود از مجلس مجوز نمیگیرد سوال کرد و خواستار حضور وزیر در کمیسیون و پاسخگویی دراین زمینه شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی اکبر اولیاء در متن سوال خود آورده است در حالیکه اصل 77 قانون اساسی انعقاد هرگونه عهدنامه ،مقاوله نامه،قرارداد و موافقتنامه بین المللی را منوط به تصویب مجلس شورای اسلامی میداند متاسفانه به نظر میرسد وزارت نفت خود را موظف به اجرای این اصل نمیداند.

نماینده یزد در ادامه آورده است حداقل در سه سال گذشته علیرغم ارسال و تقدیم لوایح متعددی برای عضویت ایران در کنوانسیونهای مختلف و قراردادهای متنوع با کشورهای دیگر به مجلس هیچ کدام مربوط به وزارت نفت وحوزه کاری این وزارتخانه نمیباشد و تامین منافع ملی محرز و مسلم نیست.

 اولیاء با اشاره به عقد قراردادهای مختلف نفتی بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای مختلف که توسط خبرگزاری ها منتشر میشود از بی اطلاعی مجلس در این موارد ابراز تاسف کرده و خواستار توضیحات وزیر در این رابطه شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet